Klavyedeki 1 tuşunun bazı tuşlarla birlikte çalışmaması

Merhaba, Oyunlarda Koşmak ve çapraz hareket etmek için Shift + W + D kombinasyonunu kullanıyorum, bunu yaparken silah değiştirmek için 1 tuşuna tıkladığımda yani Shift + W + D + 1 yapınca 1 tuşu işlemiyor ama 2,3,4... işliyor. Ayrıca bu sorun shift yerine Tab + D + 1 yapınca da sorun çıkarıyor. Şimdiden yardımlarınız için sağolun.

ardaozhan ardaozhan (1)
4 yıl önce sordu

  • O tuş tek başına çalışıyor mu darkcrak 4 yıl önce
  • evet çalışıyor ardaozhan 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bu tür tuş kombinasyonları oyunların ayarlar menüsünden ayarlanabilir. Senin bilgisayarında 1 tuşu başka bir program tarafından farklı bir amaç için kullanılıyor olabilir. Shift + W + D + 1 yaptığında bu bilgisayarın için farklı bir anlama geliyor olabilir. Bilgisayarınla birlikte gelen bir klavye yazılım programı var mı? veya buna benzer bir program?

Sorunun çözmenin en kolay yolu sorunu yaşadığın oyunda ayara gitmen ve shortcut keys bölümünden  Shift + W + D + 1 için gerekli ayarı değiştirmen olur.

hakan hakan (15424)