Klavyem tuşları farklı yazıyor

Klavyem sanki shift tusu basili kalmış gibi 1 yazıyorum !  Yaziyor 6 yazıyorum & yaziyor numlock sayıları calismiyor harfler caps lock açık olunca küçük büyük olunca küçük yaziyor cevaplarsaniz çok mutlu olurum.

kullanici446424 kullanici446424 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Başka klavye ile denedinmi ve klavye diline, biçimine baktınmı (denetim masasından veya ekranın sağ alt köşesinden bakılabilir)?

    Eğer başka klavye ile denediğindede aynı problem yaşanıyorsa ve klavye dili/biçiminde bir değişiklik olmadıysa (Türkçe & Q klavye olmalı);

    Sistemi problem öncesi bir zamana geri alırsın:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Daha sonrada sistemde virüs ve zararlı dosyalar taraması yaparsın:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    Edit:

    Klavyede shift tuşlarını (her ikisinide) sert şekillerde tıktıklamayı denedinmi? PC Desktop'mı, laptop'mı?

    Tıktıklamayla, vurmayla, zorlamayla düzelmiyorsa ve eğer PC, desktop ise yeni bir klavye satın alırsın ve onu kullanırsın (standart özelliksiz klavyeler 20-25 Lira civarı). Laptop ise yapılabilirse tamiri veya yenisinin takılması için bir teknik servise başvurursun.

    Mesajımda ifade ettiklerimin hepsini yaptıysan ve problem hala sürüyorsa klavyenin değiştirilmesi veya tamirinden başkada çözüm olmaz.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Şifre olduğu için hiç birşeye bakamıyorum kullanici446424 6 yıl önce
    • Başka bir klavye ile denemek ve ekran sağ alt köşesinde klavye dil seçimini görebilmek için şifremi gerekiyor :( @kullanici446424 temmuz 6 yıl önce
    • Dilde bir sorun yok kullanici446424 6 yıl önce