Klavyem Windows'ta çalışmıyor?

Klavyem sitem üzerinde çalışmıyor. Örneğin Wi-Fi şifresi yazamıyorum veya ayarlar'a girdiğimde arama butonuna bir şey yazamıyorum ancak word de yazı yazabiliyorum veya Google'a yazı yazabiliyorum. Windows 10 kullanıcısıyım. Daha önce Windows Tuşu + R tuşuna basıp açılan Çalıştır penceresine bunu yazdım " C:\Windows\system32\ctfmon.exe " ve enter tuşuna bastım, sorun düzeldi ancak bilgisayarımı kapatıp açınca tekrar aynı sorunu yaşıyorum. Neden? Nasıl düzeltebilirim?

kullanici214021 kullanici214021 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir keresinde ben de aynı sorunu yaşamıştım ve yazdığınız gibi komutu tekrar yazmak gerekiyor ancak aşağıda ki yönergeyi takip ederseniz her defasında yazmanız gerekmez.

    Başlat'a " Regedit " yazın. Ya da " WinLogosu + R " tuş kombinasyonunu uygulayarak " Çalıştır'ı " açın ve " Regedit " yazıp kayıt defteri düzenleyicisin açın.

    HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows > Run kısmına gelin.

    Sağ tık yeni dize oluşturun ve dize ismini ctfmon.exe yapın. Değer verisine ise " C:\Windows\system32\ctfmon.exe " yapın.

    Bu şekilde otomatik olarak ctfmon hizmetini çalıştıracak. Tamam'a tıklayıp Sistemi yeniden başlatın.

    hydra hydra (3800)