Klavyemde bazı tuşlar basmıyor

Öncelikle iyi günler. Windows 8.1 pro 64 bit bilgisayar kullanıyorum. Klavyemde space - w bastığımda 1-2-f1-f2-a-q tuşlarına basamıyorum. Bunun sebebi ve çözümü nedir şimdiden teşekkürler. 2 adet klavye değiştirdim fakat hala aynı.

serdalsoyal serdalsoyal (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Klavye üreticileri fiyattan kısmak için birkaç tuşu aynı devreye bağlayıp o tuşlara aynı anda basılmasını engelleyebilirler. Büyük ihtimalle yaşadığınız sorunun sebebi bu.

    Denediğiniz 2. klavye ilkinin aynısı mıydı? Eğer aynısıysa farklı bir klavye daha denemenizi öneririm. Ucuz ve düşük kalite marka klavyelerden kurtulmak bu kısıntılardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Alacağınız klavyenin PS2 girişli olması daha iyi olacaktır zira USB girişli klavyeler (çoğunluğu) sadece aynı anda 6 tuş basışını destekleyebilmektedir.

    utkubayat utkubayat (885)