Klavyemde bir takım sorunlar yaşıyorum (Klavye tuşları basmıyor)

Arkadaşlar cok araştırdım bulamadım bu siteyi önerdiler. Sorunum : Samsung ATIV Book 7 NP700G7C-S01TR laptop kullanıyorum bilgisayarım durduk yere bazı tuşları basmıyor örneğin : q , esc , l , ş , k , s gibi bir cok calışmıyor . hepsi değil 10 tane falan. şuan usb ile klavy bagladım gerçekten cok zor bi durum . yardımcı olabilirmisiniz ?

alidmr alidmr (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Klavyede bazı tuşların basmıyor olması yazılımsal değil donanımsal bir sorundur.

    Klavyeniz hasar görmüş demektir. Hele USB klavye bağladığınızda sorunsuz çalışıyorsa %100 klavyeniz bozulmuş demektir.  Notebook olduğu için yetkili servise götürmenizde fayda var.

    Yeni bir klavye ile değiştirilir. Benim servise verecek param yok derseniz o zaman internetten klavye satın alıp (Samsung ATIV Book 7 için olan klavyelerden) teknik konularda deneyimli birine değiştirtebilirsiniz.  Internette klavyenin nasıl değiştirildiğine dair videolar mevcut. Sizin bu konuda deneyiminiz yoksa kesinlikle siz denemeyin.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

      Cok tesekkurler simdi kafamda hersey yerine oturdu iyi forumlar

      alidmr alidmr (1)