Klavyemin alt alta olan tuşları çalışmıyor.

Merhaba, Gamepower Warlock Red Switch kalvyesini kullanıyorum. 1 Seneyi aşkın bir süredir kullanıyorum, bir ara klavemi kaldırmıştım yatağın altında duruyordu. Tekrar takıyım dediğimde ekte gözüken tuşlar çalışmamaya başladı. Klavyeyi dikkatlice söküp tekrar taktığımda bu sefer o tuşların led ışıkları yanmamaya başladı. Sorun çözümlerinizi bekliyorum. Ayrıca tekrar sökerek düzeltebilceeğim veya kontrol edebileceğim bir nokta varsa bakabilirim.

https://hizliresim.com/5een8Z

kullanici79403 kullanici79403 (14)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mekanik klavyenin tuşlarını sökerek temizlemek çözüm olmayacaktır. Eğer tuşlar basmıyorsa ve söküp elinle kontrol ettiğinde tuşun basmasına engel bir şey ortalıkda görünmüyorsa klavyenin tamamen sökülmesi gerekir.  Fakat bunu yaptığında tekrar toplayamayabilirsin.

     Gamepower Warlock Red Switch yapısı ile ilgili bilgim yok ama eski mekanik klavyeleri bolca sökmüşlüğüm var. Özellikle sıvı teması ile çalışmayan tuşları kolonya, alkol ile temizlerdim ve sorun çözülürdü. Ama dediğim gibi bunun için klavyeyi tamamen açman gerekir. Alt bölümünde vida varsa oradan açmak tuşların altındaki anahtarların temas yüzeylerini temizlemek gerekebilir.

    hakan hakan (15394)
    3 yıl önce cevaplandı

    • hocam suan söktüm ve çalısmanyan tuslara kontakt temizlyici sıktım. ledleri sönük bie sekilde yanmaya basladılar, ancak tusa bastığımda hepsi sonuyor. anladıgım kadarıyla kısa devre var. kötü yazdığım için özür bazı tuslar sökük ^^ kullanici79403 3 yıl önce
    • @kullanici79403 evet bir yerlerde kısa devre var gibi. Sıvı teması oldu mu? alkol bazlı bir şey ile güzelce tuşların temas ettiği plastik devre alanını temizlemende fayda var. hakan 3 yıl önce
    • bozulmadan önce herhangi bir sıvı teması gerçekleşmemişti. Güzelce temizledim fakat hayata tutunamadı. Ledler tekrar gözlerini yumdu. bayağı bir sıktım temizleyici fakat nafile. kontakt arka yüzünde herhangi bir kısa devre göremedim. muhtemelen iç yüzünde bir problem var. Onada yapabilecek bir şey yok sanırm. kullanici79403 3 yıl önce