klavyemin bazı tuşları basmıyor

Bilgisayarımın Asus Eee Pc 1215P. bu konu hakkındaki diğer yazıları okuduğumda klavye değişikliği önerileriyle karşılaştım; fakat bu benim önceden yaşamadığım bir problem değil. Aynı problemi yine yaşadığımda arkadaşımhttps://www.asus.com/tr/Notebooks/Eee_PC_1215P/HelpDesk_Download/ dan bu sorunu çözmüştü fakat ben bu konuda başarılı olmamadım.Neler yapacağım konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

elifyzici elifyzici (1)
8 yıl önce sordu

  • Basmayan tuşlar hangileri? hakan 8 yıl önce
  • 2 4 7 9 0 p ğ l ş i . elifyzici 8 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Klavyede bazı tuşların basmıyor olması fiziksel bir sorundur.

Bunu yazılım yükleyerek çözemezsiniz. Arkadaşınızın yaşadığı farklı bir sorun olabilir.

Verdiğiniz linkteki  ATK ve İşaretleme Aygıtı sürücülerini yükleyebilirsiniz.  Bunun dışında doğrudan klavye'yi etkileyecek bir yazılım zaten yok.

Ayrıca harici bir klavyeyi USB porttan takarak durumu kontrol edebilirsiniz.

hakan hakan (15424)
8 yıl önce cevaplandı

  • usb port takınca sorun vermiyorsa yazılımsal yapılacak bir şey yok öyle mi? elifyzici 8 yıl önce
  • Normalde bir klavyede rast gele bazı tuşlar çalışmıyorsa bu donanımsal bir soruna işarettir. Örneğin FN tuş kombinasyonları çalışmıyorsa bu yazılım ile çözülebilir. Fakat sizde rastgele bazı tuşlar basmıyor. Klavyeye sıvı bir şey döküldü mü? bu sorun genelde klavyeye sıvı döküldüğü zaman oluşur. hakan 8 yıl önce
  • Anladım teşekürler elifyzici 8 yıl önce
  • @elifyzici rica ederim hakan 7 yıl önce