Klavyenin tuşuna basılı kalınca yüksek ses çıkma sorunu

Laptopumun bazen ek veya kendi klavyesinin tuşunun üzerine bir şey geliyor basık kalıyor, bu durumda bilgisayarı açtığımda acayip ve yüksek sesle sinyal sesi çıkıyor.

Tuşu düzeltince ses kesiliyor .

Bu durum başka bir arıza habercisi olabilir mi sizce ?

mat7 mat7 (341)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir tuş basılı kaldığında bilgiayardan sürekli ses gelmesi normaldir. İçiniz rahat olsun, bu başka bir soruna işaret değil. Bilgisayarınız sizi tuşun basılı kaldığına dair uyarıyor.  Eğer bu tür bir uyarı sistemi olmasaydı başka sorunlar yaşardınız. Örneğin Shift tuşu basılı kaldı diyelim, farkında değilsiniz, bilgisayar açıldığında parola girmeniz gerekiyor. Shift basılı kaldığı için  farkında olmadan sürekli büyük harf yazacaktınız ve bilgisayara giriş yapamayacaksınız.

    Bir tuş basılı kaldığında bilgisayardan ses gelmesi tüm bilgisayarlar için normal bir davranıştır.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Harika buna çok sevindim :) Teşekkürler @alattin(8461) mat7 6 yıl önce