Klavyenin Yanlış Kullanımından Dolayı Pc de Oluşan Bazı Hatalar!

Merhaba arkadaşlar...Öncelikle bu sorunu nasıl anlatacağımı ve  konuya nasıl bir başlık vereceğimi açıkçası çok düşündüm...İlginç bir durumla karşı karşıyayım ve analayabileceğim kadarı ile açıklamaya çalışağım.

Şimdi..Şöyle söyleyeyim,bazı forumlarda,sitelerde, yazışırken mouse ile yazım yerine tıklamak gerekiyor biliyorsunuz..Ben o yazım yerlerine tıklamadan, klavyenin  tuşlarına basıp yazdığımı sanıyorum bazen dalgınlıkla ve bunun sonucunda bazı hatalar olduğunu gözlemledim...Girdiğim forumlarda bazı özelliklerin değiştiğini,görünümün karmakarışık olduğunu vs vs görüyorum ve bu hatanın neden olduğunu çözemedim..Öğrendiğim kadarı ile klavyede bazı kısayol tuşları var vede ben yanlışlıkla bastığımda, sanırım bu tuşlar devreye girdi ve pc karıştı diye düşünüyorum!

Biliyorum karışık oldu ama,umarım biraz olsun anlatabilmişimdir..Klavye tuşlarını (Reset) eski haline getirme gibi bir olay varmıdır veya bu durumun çözümü nedir sizce ?

sleepstalker sleepstalker (7)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Eğer çözüm olmazsa veya geri alma noktası bulunmuyorsa problemin düzeltilmesinde genel hata düzeltmeleri ve sistem bakımı gerekebilir:

    Windows ve/veya genel olarak PC problemlerinde ilk ve öncelikli çözüm arayışları neler olmalıdır? (tıkla)

    Ayrıca istek üzerine;

    uzmanim.net'de sorulara nasıl resim eklenir? (tıkla)

    Edit: Aşağıdaki yorum mesajda ifade edilenler uygulanarak problem cozulmustur. Benzer problemi olanlarin ve çözüm arayanların dikkatine arz ederim:

    • Sana verdiğim linkteki genel bakım/onarım çözümlerini uygula ve internet tarayıcılarını (problem hangisindeyse onu veya genel olarak tarayıcıları) sıfırla, gerekirse kaldır ve yeniden yükle. Benden bu kadar. Kolay gelsin. temmuz 17 saat önce

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Öncelikle cevap için teşekkürler..Bunu bende düşündüm fakat ''Geri Yükleme'' yapmaya çalıştığımda şöyle bir yazı ile karşılaştım (Bilgisayarınızın sistem sürücüsünde oluşturulmuş hiçbir geri yükleme noktası yoktur) şeklinde. sleepstalker 7 yıl önce
    • temmuz hocam..Ek olarak karşılaştığım bir hatadan bahsetmek istiyorum size,belki daha iyi anlarsınız beni..Şimdi mesela,ben burada forumun (Sor) bölümüne konu açtımya,mesela altına resim eklemek istiyorum veya yazılarımın yeşil,kırmızı,mavi vs vs renklerde görünmesini istiyorum..Biliyorsunuz forumlarda bu özellikler var..İşte bu özellikler devre dışı kalıyor,mouse devre dışı kalıyor! sleepstalker 7 yıl önce
    • Mesajıma ilavede bulundum, bakabilirsin. Bu arada bu site özelliklerinde renkli yazı yazabilmek yok. temmuz 7 yıl önce
    • Offf...Derdimi anlatamıyorum hocam,sunduğunuz öneriler için saolun ama benim bahsetmek istediğim yani karşılaştığım sorunların çözümü bunlar değil,sorunum bu forumla ilgilde değil,benim takıldığım bir forum var..Üye sayfama girdiğimde o bahsetttiğim tuşların devre dışı kaldığını gördüm ve sayfamın görüntüsünün karıştığını gördüm..Takıldığım forum bir ingiliz forumu olduğu vede fazla ingilizcem olmadığı için burada sormak istedim..Neyse,bir şekilde o forumun yönetileriyle irtibat kuracağım ve sorunu öğrenmeye çalışacağım..Saolun yinede. sleepstalker 7 yıl önce
    • Sana verdiğim linkteki genel bakım/onarım çözümlerini uygula ve internet tarayıcılarını (problem hangisindeyse onu veya genel olarak tarayıcıları) sıfırla, gerekirse kaldır ve yeniden yükle. Benden bu kadar. Kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce
    • Sorun çözüldü...Temmuz hocam,sorun (Chrome) kaynaklıymış..Son dediğini uyguladım,yani chrom'u komple silip yeniden kurdum ve sorun çözüldü..Sana alakan,cevapların ve yardımın için çok teekkür ederim..Bu arada burada like butonu sanırım çalışmıyor,like verecektim ama olmadı...Neyse hocam çok saol. sleepstalker 7 yıl önce
    • Probleminin çözülmesine sevindim, geçmiş olsun. Cevap kabul butonu benim için hiç önemli değil (Guvenirlilik puanina kendi adıma önem vermiyorum ve zaten ihtiyacimda yok. Cevabın doğru olarak kabul edilmesi esas olarak konudan faydalanmak isteyen başkaları için fayda sağlar.). Bunun için üzülme. Tekrar gecmis olsun @sleepstalker temmuz 7 yıl önce
    • Eyvallah hocam..Tekrar teşekkürler. sleepstalker 7 yıl önce
    • :) @sleepstalker temmuz 7 yıl önce

    Tarayıcı penceresi içinde özel tuşlar var. Örneğin F12 tuşu.  Bu tuş geliştirici seçeneklerini açar.

    Hangi sitenin içindeyseniz onun kaynak kodunu karşınıza getirir.  Bu kaynak kodu üzerinde işlem yaptığınızda sitenin görünümü değişebilir. F5 tuşuna basarsanız tekrar eski haline gelir.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Bunu öğrenmem iyi oldu..Bilgilendirme için teşekkür ederim. sleepstalker 7 yıl önce