klavyeye süt döküldü ne yapmalıyım

merhaba laptop klavyeme süt döküldü bende hemen sildim bir şey olmaz dedim ve 1 2 saat sonra hatamı anladım bazı klavye tuşları çalışmamaya başladı mesela aşağı ok tuşu sağ ok tuşu ve 2 tuşu çalışmıyor bunun bir çözümü yokmu yoksa bilgisayarcıyamı götürmeliyim

bu arada bilgisayardan kastım laptop

ardavarol ardavarol (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    klavyeyi sökemiyorsanız

    varsa bir saç kurutma makinasıyla birkaç dakika sıvı dökülen yerlere sıcak hava verin

    muvel muvel (332)
    6 yıl önce cevaplandı

      Döktüğün süt kakaolu, çilekli veya muzlu mu?  Şaka yapmıyorum bu önemli. Eğer saf süt değilse içinde şeker vardır. Bu sebepten kurusa bile şeker artığı kalacaktır. O sebepten alkollu bir temizleyici ile klavyenin içinin temizlenmesi lazım. Normal saf süt de bile kalıntı olacaktır. O sebepten profesyonel birinin klavyeyi sökmesi ve içini temizlemesi gerekir.

      hakan hakan (15424)
      6 yıl önce cevaplandı

      • biraz komiğime gitti ama gerçekten doğru söylüyorsunuz süt kakaoluydu kendim yapmaya uğraşamayacağım çünkü klavyeyi kırdım :D ardavarol 6 yıl önce
      • @ardavarol kakaolu süt en tehlikelisi :) geçmiş olsun hakan 6 yıl önce
      • saolun :D ardavarol 6 yıl önce
      • @hakan abi benimde laptop'a süt döküldü ama saf süt ben ram'i falan söktüm ters çevirdim ama kulağımı dayayınca bilgisayara zzzz gibi bi ses geliyor sebebi nedir bunun toprak34 5 yıl önce
      • @hakan ve bilgisayar kendine kapanıp açılıyordu toprak34 5 yıl önce
      • @toprak34 kuruması için yeterince bekledin mi? Hemen açmasaydın, hakan 5 yıl önce
      • @hakan abi şuan kapalı süt döküldükten hemen sonra kapattım toprak34 5 yıl önce
      • Sıcak bir ortamda en az 24 saat beklet. Klavyeyi sökmeyi biliyorsan yerinden çıkartmayı deneyebilirsin. Islak bir bölüm kalmış mı görmek için. @toprak34 hakan 5 yıl önce
      • @hakan abi servise yollamak zorunda kaldık çünkü klavye çalışmıyordu onu değiştireceklermiş toprak34 5 yıl önce
      • @toprak34 geçmiş olsun yapacak bir şey yok o zaman hakan 5 yıl önce