KMS Connection Broker ve Microsoft Yazılım Koruması sorunu.

Görev yöneticisinde sppsvc.exe ve  SppExtComObj.exe çalışıyor.Ve bunlar çalıştığı zaman internetim gidiyor.Büyük ihtimalle bunlar yüzünden oluyor.Yüksek cpu,bellek ve disk kullanımı yapmıyorlar.Windows orjinal fakat Windows Office için KMSpico kullanmıştım.Ve taramada yaptırdım birşey çıkmadı.Daha önceden böyle değildi 1-2 gündür böyle.Ve birşey daha bu ben internette gezerken olmuyor PES 2017 oynarken falan olduğunu düşünüyorum.

ghostdead11 ghostdead11 (62)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    İnternet kesilmesinin sebebi başkadır KMSpico bu programı çalıştırınca Windows işletim sisteminin orjinaliği biter neyse şimdi kms bilgisayardan tamamen

    nasıl kaldırılır onu tarif edeyim sizee önce KMSpico görev yöneticisinden sonlandırın ekle kaldır burdan kaldırın

    bu yolu takip edin C:\Windows burda  KMS yazan 3 tane dosya olacak burdan kaldırın silin

    görev zamanlayıcı zaman kitaplığı burdanda görevi sonlandırın ve dosya ve klaörü var kaldırın Malwarebytes indirin  tarama yaptırın

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Özür diliyorum ama dediklerinizi tam anlayamadım biraz daha ayrıntılı anlatırsanız sevinirim. Ve bu olay neden genellikle oyun oynarken oluyor? Ve demek istediğim başka bir şeyde ben bu ilk kmspico yükledikten sonra eset taramasında 2 tane KMS dosyası bulmuştu zaten. Malwarebytes lede her hafta taratıyorum. Anlamadığım yer ise görev zamanlayıcı kısmı.

      ghostdead11 ghostdead11 (62)
      7 yıl önce cevaplandı

      • hangi kısımı anlamadı iseniz yazın ben o kıdımı yazayım candan 7 yıl önce

       sppsvc.exe bir Windows bileşeni, Software Protection yani yazılım koruma hizmetine ait bir dosya. Windows için dosya yükleme, kurma, dijital lisanslama gibi işlemlerde görev alıyor.

      Microsoft Key Management Server (KMS) yine aktivasyon ile ilgili bir hizmet.

      KMSpico yükledikten sonra sorun çıkmaya başladıysa, KMSpico'yu kaldırmanızda fayda var. Sonuçta bu tür crack araçları sorunlara yol açabiliyor. Hiç bir garantisi yok.

      murat murat (12492)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Ben kmspicoyu yükleyeli 3-4 ay geçti.Ve kmspicoyu kaldırmıştım. Bu sorun 1-2 gündür var @murat ghostdead11 7 yıl önce
      • @ghostdead11 sorunun bahsettiğin exe dosyalarından olduğunu düşünmüyorum. Kmspico yükledikten sonra internet gitmeye başladı gibi anladım. Bir kaç gün daha gözlem altında tut. Gerçekten bu exe dosyaları çalıştığında mı internet gidiyor bunu kesinleştirelim. murat 7 yıl önce
      • PES 2017 oyunumu açtım ve hemen kapattım saniyeler sonra internet gitti geldi.Görev yöneticisine baktığımda bu iki program çalışmaya başlamıştı ve daha sonradan da kapandılar @murat. ghostdead11 7 yıl önce
      • @ghostdead11 nette de araştırdım ama benzer hiç bir soruna rastlamayamadım. Sorunun kaynağı başka bir bişey olabilir. murat 7 yıl önce
      • Ben internette bunla ilgili bir sorun görmüştüm oda aynı şekilde internetinin gittiğini söylemiş. @murat ghostdead11 7 yıl önce

      Gerçekten internetin mi gidiyor, yoksa başka bir sorun mu var bunu ping tesli ile anlayabilirsin: Ping nedir, nasıl kullanılır?

      komut istemi açık olsun. Ping komutunu kullanarak gerçekten internetin kesiliyor mu bunu kontrol etmende fayda var.

      hakan hakan (15394)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Bunlar çalıştığı zaman internet tamamen gidiyor.ve yeniden bağlamak zorunda kalıyordum. Daha sonra wifide otomatik olarak bağlanı seçtim internet gidiyor ama hemen geri geliyor. Ben bunu PES 2017 oynarken genelde bu sorun oluyor. Yani bu iki.exe çalışınca.oluyor. @hakan ghostdead11 7 yıl önce