kod imzalama yada benzer bi yöntem

arkadaşlar kendi kurdugumuz oyun pvp'si için c# da bi update programı yazdım.
bu program sunucudaki xml dosyasını indiriyor oyun klasöründeki dosyalar ile karşılaştırıyor.
eger bi değişiklik varsa dosyaları sunucudan indirip güncelliyor.
ama burada bir sorun oldu.

sorun şöyle.
oyuncular oyunu güncelle iken bazı oyuncuların anti virüs programları bu dosya virüslüdür diyor.
bazı oyuncuların bilgisayarlarında windows zararlı yazılım diyor.
bazı oyuncularda hiç bir sıkıntı yok.

kod imzalama diye bisi varmış öğrendim fiyatları çok uçuk kaçık yıllık 300-400 dolar civarlarında

bu parayı vermeden bu sorunu çözme imkanı varmıdır?

endubi endubi (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kod imzalama antivirüs programları tarafından virüs olarak görülmeyi engellemez.

    Kod imzalama yazılımın kim tarafından geliştirildiğini, ve imzalandıktan sonra değiştirilmediğini gösterir.

    Dijital olarak imzalanmış kodunuz yine antivirüs tarafından virüs olarak görülebilir.

    Yazdığınız uygulamanın .exe dosyası crack, hack, patch gibi isimler barındırmasın.

    Eğer yazdığınız uyguama tek bir  antivirüs tarafından virüs olarak görülüyorsa, bu false possitive denen durumdan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda hangi antivirüs false possitive veriyorsa o antivirüs şirketinin teknik bölümü ile iletişime geçerek sorunu çözebilirsiniz.

    Antivirüs programı kodunuzun bir bölümünü virüs olarak niteliyor olabilir.

    Maalesef bu durum sadece sizin için değil pek çok yazılım geliştiricisi için böyle. Ve şöyle yapın çözülür denilebilecek bir yöntem yok.

    Fakat kod imzeleme sertifikası  antivirüsün uygulamanızı virüs olarak görmesini engellemez.

    cemkara cemkara (4215)