Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü mfc120u.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir

Undervold programını çalıştırmak istediğimde kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü mfc120u.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir hatası alıyorum. Program daha önce sorunsuz çalışıyordu. kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü mfc120u.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir hatasının çözümü nedir?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü mfc120u.dll bulunamadı hatasının çözümü için şu adımları uygulayın:

    Şu iki klasörde

    • C:\Windows\SysWOW64\
    • C:\Windows\System32\

    mfc120u.dll dosyasını bulun ve silin. Daha sonra Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 linkinden  hem 64 bit sürümü (vcredist_x64.exe) hem de 32 bit (vcredist_x86.exe) sürümü indirin ve kurun. Sorun düzelecektir.

    mfc120u.dll dosyası Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 paketinin içinde yer alır. Bu paketi yüklediğinizde sorun çözülecektir.

    hakan hakan (15394)
    4 yıl önce cevaplandı

      Bu sorun gellikle bilgisayarına virüs veya bir dosyanın zarar gelmesi ile başlamaktadır bazen de bilgisayarı kurcalarken bir şey sildiğimiz zaman çıkıyor zaten çoğu .dll hatası bir dosyayı sildiğimizde veya bir virüs yüklediğimizde oluşuyor.

      Bu sorunun çözümü de çok kolay:

      Fifa 18 siyah ekran hatası ve "msvcp120.dll bulunamadı" sorunu çözümü bu adımı izleye bilirsin.

      Sorunun halen daha devam ediyor ise şu adımları izlemende fayda var:

      1.Çözüm:

      1. CMD yi yönetici olarak aç ve SFC/SCANNOW yaz ve enter'e tıkla.
      2. İşlem bitince DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth yaz ve enter'e tıkla
      3. Bu işlemler bittikden sonra bilgisayarını yeniden başlat.

      2.Çözüm:

      Bilgisayarın güncel değil ise güncellemeyi dene ve güncelleme işlemi bittikden sonra bu hatayı alıyor musun diye kontrol et.

      3.Çözüm:

      Bilgisayarında virüs ola bilir ve bu virüs .dll dosyana zarar vermiş de ola bilir bu sorunun çözümü ise çok kolay bir antivirüs programı indir ve bilgisayarını yeniden başlat ve bu antivirüs programları ile bilgisayarını tara ve çıkan virüsleri temizle ardından da bilgisayarını yeniden başlat yine.

      Tavsiye edilen antivirüs programları:

      darkcrak darkcrak (5158)