Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCR110.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir.

Merhaba;

Movie Maker'ı açmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum. Sebebi nedir?

İşletim sistemi: Windows 10

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    O problemin MSVCR110.DLL ile alakalı olduğunu hiç düşünmüyorum. Herhalde bu MovieMaker problemi Windows 10 Redstone 2 güncellemesi sonrası ortaya çıkmıştır. Yani artık miadını doldurmuş veya doldurmak üzere olan bir Microsoft uygulamasının (Microsoft artık bu eski programlarla alakadar olmuyor. Onları kendi hallerine terketmiş halde) en son ve en yeni sürüm işletim sistemiyle uyumsuzluğu oluyor. Yine bir Live Essential 2012 parçası olan Fotoğraf Galerisi'de aynı şekilde Redstone 2 güncellemesi sonrası Windows 10 işletim sistemlerinde çalışmaz/açılmaz hale geldi (Veya bazı PC'lerde bu problem görülür oldu).

    MovieMaker'ı Live Essential 2012 vasıtasıyla yeniden yüklemeyi (dikkat, onarımı değil yeniden yüklemeyi) denersin. Eğer başarılı olunursa ne ala. Ama eğer problem yine düzelmediyse MovieMaker'dan vazgeçer ve onun yerine ücretsiz ve kolay kullanımlı başka bir video ve slayt düzenleme programı tercihinde bulunursun.

    Eğer yeni bir video düzenleme programı tercihinde bulunursan veya böyle bir ihtiyaç olursa alttaki linkten faydalanabilirsin:

    Video Araçları Kategorisindeki Program Ve Dosyalar - Gezginler (tıkla)

    Not: Gezginler alakalı linki toplam 6 sayfadır. Hersayfasına tek tek bakar ve program açıklamalarınıda okur, kararını verirsin. Eğer yine karar veremezsen buradan konu açarak site üyelerine sorarsın ("MovieMaker için en uygun alternatif program hangisi olabilir veya nedir?" gibi).

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz Abi peki video edit için veya montaj için falan önerebileceğin program varmı? (Camtasia Studio ve Sony Vegas dışında) toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz O zaman konu açayım :) toprak34 6 yıl önce
    • Konu aç ve sor. Sitede benden daha iyi bilenlerde olabilir. Ayrıca kendinde araştırmalısın. Nasıl araştırman gerektiğinden mesajımda biraz söz etmiştim. Programların hepsine bakarak açıklamalarınıda oku gibi.. @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz abi şöyle bir göz gezdirdim, çoğunda 3 yıldız var. MovieMaker en üstte :) Bence Microsoft yanlış karar verdi :) toprak34 6 yıl önce