Windows 10 Format USB'si nasıl hazırlanır?

Windows 10 için sistem gereksinimleri nedir?

Kolay Windows 10 Format USB'si nasıl hazırlanır?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 için gereken sistem gereksinimleri nedir ?

    Minimum;

    • 4 GB RAM ( 3 GB RAM'de az da olsa iş görür )
    • Intel HD Graphics
    • 1,7 GHz'de çalışan işlemci.
    • 30 GB Sabit Disk alanı
    • Mutlaka SSD kullanılması gerekli.

    Tavsiye edilen;

    • 8 GB RAM
    • 512 / 1 GB Ekran Kartı
    • 2,3 Base CLOCK'ta çalıaşan işlemci
    • 30 GB Sabit Disk Alanı
    • Mutlaka SSD Kullanılması gerekli, sistemin daha performanslı çalışabilmesi açısından.

    Arkada Steam, Firefox ( 1 Sekme ) Kaspersky Internet Security açık ve arka plan uygulamaları ve windowsun saçma hizmetleri ile 4,9 GB RAM kullanılıyor, hizmetlerin gereksiz olanlaraı kapatılarak ~450 - 500 MB RAM tasarrufu elde edilebilir. SSD'siz sistem yavaş ve hantal çalışacaktır, özellikle Windows 10 İşletim sisteminde SSD'nin yokluğu size epey zorluk olacaktır.

    Kolay Windows 10 Format USB'si nasıl hazırlanır ?

    Windows 10 Kurulum USB'si için gereken araç gereçler;

    • 8 GB'lık USB Bellek
    • MediaCreationTool

    Öncelikle MediaCreationTool'u aşağıda ki bağlantıya tıklayarak indirmeyi başlatalım.

    İndirdikten Sonra MediaCreationTool'u açalım.

    Kabul et seçeneğine tıklıyoruz.

    "Başka bir bilgisayar için yükleme medyası ( USB Flash sürücü, DVD veya ISO dosyası )" oluştur seçeneğine tıklayıp ileri diyoruz.

    Bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan diyoruz. Yalnız kullanacağınız bilgisayarın RAM'i 2 GB'dan az ise bu seçeneği kaldırıp Mimari kısmını 32 bit yapıcaksınız, 2 GB RAM'de kullanırsanız yavaşlığı yüksek oranla hissedeceksiniz.

    USB Flash sürücü seçeneğine tıklayıp ileri seçeneğine tıkladıktan sonra USB'nizi seçeceksiniz, dikkatli olun yanlış USB'yi seçmeniz halinda o USB'de bulunan verileriniz gidebilir. Bu işlemi yaptıktan sonra artık geriye sadece beklememiz kalıyor, veri tabanından dosyaları indirerek USB'ye yazacaktır, işlem bitene kadar bilgisayarı kapatmayın, USB'yi çekmeyin, MediaCreationTool'u kapatmayın.

    hydra hydra (3800)