Komut ile bilgisayar modeli nasıl öğrenilir?

Bilgisayarımınhiç bir yerinde etiket yok. Sadece Lenovo laptop olduğunu biliyorum. Sürücü indirmek için tam modeli gerekiyormuş.  Komut ile bilgisayarın modelini nasıl öğrenebilirim?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Komut satırından yani cmd üzerinden  bilgisayar modelini görmek için bir komut mevcut. Komut ile bilgisayar modelini öğrenmek için şunu yap.

    1. Çalıştır bölümüne cmd yaz.
    2. Çıkan siyah ekrana şu komutu uygula:
      WMIC CSPRODUCT GET NAME

      sonra enter tuşuna bas.

    3. Ekranda şöyle bir yazı belirecek

      C:\Users\hakan> WMIC CSPRODUCT GET NAME
      Name
      XPS 15

      burada yazan XPS 15 gibi ifade senin bilgisayar modelin.

    Yukarıdaki cmd komutu ile bilgisayar modelini görebilirsin.

    hakan hakan (15424)