Komut istemi ile Windows ürün anahtarını nasıl bulabilirim?

    Toplam 2 Cevap

    1. Windows + R yaparak çalıştır'ı açın.
    2. CMD yazıp enter'a basın.
    3. powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey" yazıp enter'a basın.
    4. Bir süre bekledikten sonra satırın altındaki kod Windows ürün anahtarınızdır.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    2 yıl önce cevaplandı

      Windows ürün anahtarı öğrenme konusu ile ilgili video yükledim: https://www.youtube.com/watch?v=q9c6mDGe5Do

      @ilkaybaki 'nin vermiş olduğu komut doğru bir komut fakat, bu komut şu durumda sana Windows ürün anahtarını gösterir:

      • Windows ürün anahtarın BIOS ya da UEFI'ye gömülüyse

      Şöyle açıklayayım: yeni bir bilgisayar aldın ve Windows 10 kurulu geldi. Bu durumda ürün anahtarın genelde BIOS ya da UEFI ye yazdırılmış, gömülüdür. İşte bu durumda powershell komutu çalışır.

      Fakat sen Windows 10 lisansını internetten satın aldın, lisansın dijital bir lisans o zaman bu  komut işe yaramaz.

      Nirsoft ProduKey gibi bir yazılıma ihtiyacın var.  Nirsoft ProduKey ücretsiz ve kurulum gerektirmez. Çok küçük bir uygulama aşağıdan Nirsoft ProduKey yazılımını indirebilirsin:

      Ürün anahtarı gösterici indir (Zip)

      Ürün Anahtarı gösterici (64 bit sistem için)

      alattin alattin (16984)