komut istemi ingilizce yanıtlıyor

merhaba arkadaşlar komut isteminde komutları yazdığımda ingilizce cevaplar alıyorum örneğin ping attığımda aldığım cevap ingilizce geliyor yardımcı olur musun

ankonda07 ankonda07 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer işletim sisteminizin orjinal, kurulum dili ingilizce ise ve sonrada Türkçe dil paketini yükleyerek Türkçe yaptıysanız komut isteminde ping gibi komutların cevapları veya hata, bilgi mesajları ingilizce gelir.

    Bildiğim kadarı ile bunları Türkçe yapmak mümkün değil. Bunun sebebi örneğin ping komutundaki ping.exe dosyasının orjinal dilinin ingilizce olarak kalması.

    Yüklenen Windows Türkçe dil paketi sadece arayüzdeki görünümün dilini değiştiriyor, komutların mesajlarının dili yükleme dili ile aynı kalıyor.

    murat murat (12492)