kontrol ifadesi içeren basit bir c# console uygulaması örneği

Merhaba arkadaşlar console uygulaması ile şu true ve false değeri için bi sistem lazım mesela kullanıcı a yazarsa giriş başarılı desin b veya daha farklı bişey yazarsa giriş başarısız desin.Sadece bu kadar birşey lazım herhangi birşey yapmasına gerek yok sadece bu lazım acil yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

platosnus platosnus (5)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    using System;
    namespace uzmanim.Net
    {
        class Program
        {
            static void Main(string[] args)
            {
                // Konsol ekranına yaz
                Console.WriteLine("Bir deger girin:");
                //Konsol değerine girilen değeri al ve bir değişkene ata.
                string Deger = Console.ReadLine();
                // Girilen değer a ise Giriş Başarılı yazdır.
                if (Deger == "a")
                    // Ekrana mesajı yaz
                    Console.WriteLine("Giriş Başarılı");
                else //Girilen deger a'dan farklı ise
                    //Ekrana mesajı yaz
                    Console.WriteLine("Giriş Hatalı");
                //Enter tuşuna basılana kadar bekle
                Console.Read();
            }

    alattin alattin (16984)
    10 yıl önce cevaplandı

      alattin cok sağolasın ya bende böyle acıklamalı birşey bekliyorum Allah razı olsun

      platosnus platosnus (5)
      10 yıl önce cevaplandı

      • Rica ederim, işine yaramasına sevindim. Bu tür mesajları yorum olarak yazarsan çok iyi olur. Cevap niteliği taşımayan mesajlar siliniyor. alattin 10 yıl önce