Konudaki link adresine tıkladım. Acaba bilgisayarıma zararlı bir yazılım gelmiş olabilir mi ?

Merhaba. Buraya yazmakta kararsız kaldım, bu yaptığım legal olmadığından buraya sormam doğru mu onu da bilmiyorum. Konuya gelirsek, ben bir siteden dizi indirmeye çalışırken indirme linkine tıkladım ve beni garip bir siteye yönlendirdi ve açılan site de olmadı, bomboş bir sayfa geldi. Buna tarayıcımda yüklü olan malwarebytes eklentisi uyarı vermedi, virüstotal'de link taraması yaptım ve yine sonuç 0. Ancak içim bir türlü rahat etmiyor, bazı yazılar okumuştum, bazı linklere tıklamak yeterli oluyormuş pc'ye virüs bulaşması için.

İlgili link: https://twdseason.blogspot.com/2018/06/the-walking-dead-season-1-episode-1.html

İlgili sitede en altta bulunan linkten bahsediyorum. Eğer yanlış bir konu açtıysam özür dilerim.

mim123 mim123 (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Böyle soruları sormak için doğru yerdesin.

    Linki kontrol ettim. Herhangi bir sorun göremedim. Reklam amaçlı yerleştirilmiş bir link.

    Sahte bir indirme linki verişmiş. Linke tıklanınca reklam gösterilen bir sayfaya yönleniyorsun. Bilgisayarına herhangi bir virüs ya da zararlı yazılım bulaşmadı.

    alattin alattin (16984)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Ben ona tıkladığım zaman sadece beyaz bir ekran geliyor. Sanırım adblock veya mwbytes engelliyor olmalı. Çok teşekkürler. Site ismine bakınca ww7. diye başladığını ve ilgili ismi google'da araştırdığımda karmaşık şeylerin çıktığını görünce korktum biraz. /: mim123 3 yıl önce