Konum kullanılamıyor. D:\ erişilemiyor. Erişim Engellendi sorunun çözümü nedir?

Arkadaşlar hazır okul yokken eski bir HDD'yi bilgisayarıma taktım. Bu benim eski kasamdaki HDD. Baya eski içinde ne varmış diye merak ettim. Bilgisayar diski gördü. Bilgisayarımda D: olarak görünüyor. Ama D: sürücüsüne tıkladığımda  içinde  kırmızı bir çarpı simgesi olan  bir pencere açılıyor Konum kullanılamıyor. D:\ erişilemiyor. Erişim Engellendi hatası alıyorum.  Bu HDD'nin içinde ne var nasıl bakarım. Neden erişim engellendi hatası alıyorum?

alivecan alivecan (337)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Uzmanim.net'te çözümü vardı bunun aşağıya bırakıyorum;

    1. Konum kullanılamıyor hatası alıdğınız sürücü, klasör veya dosyayı sağ tuşla tıklayın ve özelliklere girin.
    2. Güvenlik sekmesini tıklayın.
    3. Gelişmiş sekmesini tıklayın.
    4. İzin girdileri bölünüde Sistem ve sisteme giriş yaptığınız kullanıcı var mı kontrol edin.
    5. Yoksa Ekle butonuna basın
    6. Sorumlu seçin bölümünden Gelişmiş > Şimdi Bul seçeneği ile arama yapın.
    7. Önce kendi kullanıcınıza  sonra sisteme yetki verin.
    8. Daha sonra Gelişmiş Güvenlik Ayarlarında Tüm bağımlı nesne izin girdilerini bu nesneden devralınabilen izin girdiyleriyle değiştir seçeneğini işaretleyin.
    9. Uygula ve Tamam butonlarına tıklayın.
    10. Daha sonra yine güvenlik sekmesinde Düzenle seçeneğini tıklayın.
    11. Ve eklediğiniz kullanıcılara Tam denetim yetkisi verin.
    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim oldu :) alivecan 4 yıl önce
    • Rica ederim. hydra 4 yıl önce