Konumunuz şuanda kullanılıyor nedir?

Windows 10 bilgisayarımda görev çubuğunun sağında, saatin olduğu bölgede bir yuvarlak simge beliriyor ve arada kayboluyor.  Fareyi bu yuvarlağın üzerine götürdüğümde Konumunuz şuanda kullanılıyor yazıyor. Sonra hop bu simge kayboluyor. Konumunuz şuanda kullanılıyor nedir? Bunu nasıl kapatırım?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Konumunuz şuanda kullanılıyor uyarısı bir programın konumunuzu aldığını gösterir.  Windows 10'da Bu cihazda konum erişime izin ver ayarı açık demektir.

    Konuma erişen Windows 10 işletim sisteminin kendisi de olabilir.

    konum gizlilik ayarları bölümünden kapatmak mümkün.

    1. Windows 10 arama bölümüne "konum gizlilik ayarları" yazın ve çıkan seçeneği tıklayın.
    2. Daha sonra Bu cihazda konuma erişime izin ver altındaki Değiştir seçeneğini tıklayın.
    3. Bu cihaz için konum erişimi Kapalı durumuna getirin.

    Bu ayardan sonra Windows 10 artık konumunuza erişemeyecektir. Konumunuz şuanda kullanılıyor uyarısı bir daha gelmeyecektir.

    alattin alattin (16984)