Konuşan virüs şakası yapımı

Konuşan virüs şakası nasıl yapılır?

.VBS ile virüs şakası nasıl yapılır?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba;

    Konuşan virüs şakasını arkadaşlarınıza kardeşlerinize yapabilirsiniz. Yada kendinizi denemek için.

    Öncelikle,

    • Windows + R tuşlarına basıyoruz.
    • Açılan pencereye "notepad" yazıyoruz. (Tırnaksız)
    • Not defteri açılacaktır.

    Not defterine;

    CreateObject ("SAPI.SpVoice").Speak "Mesaj"

    yazıyoruz.

    • Sonra Dosya>Farklı Kaydet diyoruz kayıt türünü Tüm dosyalar yapıyoruz ve isim.vbs olarak kaydediyoruz.

    İşlem bu kadar. Böyle içerikler bulabilirsem paylaşmaya devam ederim. Bazılarınızda İngilizce dil paketi olduğu için (Ne kadar yazılar Türkçe olsada kadın ingilizce konuşuyor.) Yani a harfini ey diye okuyor. O yüzden ingilizce yazmanızda fayda var. @alattin abi sen biliyormusun bu kadını Türkçe konuşturmayı?

    toprak34 toprak34 (2026)
    6 yıl önce cevaplandı

    • dosya>farklı kaydet>tüm dosyalar seçtikten sonra mesaj.vbs olarak kaydedin demeyi unutmuşsun bilgilendireyim dedim :) notify 6 yıl önce
    • @notify :) toprak34 6 yıl önce
    • @notify Tüm forumlarda araştırdım bir bulamadım türkçe yapmayı :) toprak34 6 yıl önce
    • malum bilgisayarın ana dili ingilizce olduğundan bulabileceiğinide sanmıyorum. :) notify 6 yıl önce
    • @notify Ama bunun videosunu da buldum ve orda Türkçe konuşuyordu? toprak34 6 yıl önce
    • Konuşan kadının adı Microsoft Mary bir de bunun erkek versiyonu var: Microsoft Mike fakat bunlar Türkçe bilmiyor. Bildiğim kadari ile Türkçe desteği yok alattin 6 yıl önce