Korumayı etkinleştirmek veya düzenlemek için Denetimli klasör erişimini açın sorunu

Bilgisayarı yeni formatladım. Win 10 Pro x64 orjinal key kullandım ama windows defendarın virüs ve tehdit korumasını etkin hale getiremiyorum. Araştırdığıma göre denetimli klasörü açmak için virüs ve tehdit korumasının aktif hala gelmesi gerekiyor. Ama hata ssde göründüğü gibi.

tncybaktir tncybaktir (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Aşağıdaki adımları yaptınız mı?

    • Başlat  > Ayarlar'ı  seçin.
    • Güncelleştirme ve güvenlik  > Windows Defender’a tıklayın.
    • Windows Defender Güvenlik Merkezi’ni aç’a tıklayın.
    • Virüs ve tehdit koruması’nı, ardından Virüs ve tehdit koruması ayarları seçeneğine ıklayın.
    • Denetimli klasör erişimi’ni buradan açın.

    Yüksek ihtimalle kayıt defteri (regedit) üzerinde bir bozulma yaşanmış. Bu durumda iki alternatifiniz var:

    1. Problemin oluşmadığı zamana sistemi geri yüklemek
    2. Yeni bir kullanıcı hesabı oluşturmak

    Bu ikisinden biri, probleminizi mutlaka çözecektir.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      • Başlat  > Ayarlar'ı  seçin.
      • Güncelleştirme ve güvenlik  > Windows Defender’a tıklayın.
      • Windows Defender Güvenlik Merkezi’ni aç’a tıklayın. (Buraya kadar geliyorum)
      • Virüs ve tehdit koruması’nı açamıyorum ekranda ki hata geliyor o yüzden ayarlarına giremiyorum.
      tncybaktir tncybaktir (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Yakın zamanda Kayıt defterinde herhangi bir işlem yaptınız mı? @tncybaktir omercik 6 yıl önce
      • Hayır yapmadım. Yardım etmeye çalıştığınız için teşekkür ederim. tncybaktir 6 yıl önce

      Eğer orjinal ISO ile formatlamayıp modifiye bir ISO kullandıysan (orjinal ürün anahtarı kullanmış olman buna mani olmaz) bu sebeple olabilir. Zira modifiye eden kişinin tercihlerine göre modifiye edilmiş işletim sistemlerinde bazı değişiklikler yapılır. Windows Defender aracınında iptal edilerek fonksiyon yapamaz hale getirilmiş olması bir ihtimaldir. İşletim sisteminde Windows Defender yerine başka bir antivirüs tercih ediyorsa bunun için bunu düzenlemiş olabilir.

      Muhtemelen önümüzdeki hafta salı günü Windows 10 işletim sistemine Redstone 4 güncellemesi (Spring Creators Update) gelecektir. Bu güncellemeyi yaparsın ve böylece Windows 10 -son sürüm olarak- yeniden yüklenmiş olur. Bu şekildede Windows Defender probleminde çözülmüş olur. Bunun için birkaç gün sabır göstermelisin.

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Bekleyeceğim. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. tncybaktir 6 yıl önce