Korunan bellek erişimi engellendi - svchost.exe Korulmalı klasör \device\cdrom0

Windows Güvenliğinde şöyle bir şey görüyorum: Korunan bellek erişimi engellendi. Yöneticisinz bu işlemi engelledi. Uygulama veya işlem engellendi: svchost.exe Korumalı klasör: \Device\CdRom0 engelleyen: Denetimli klasör erişimi Bu nedir? bilgisayarımda virüs mü var?

alivecan alivecan (337)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorun Denetimli Klasör erişiminden kaynaklanıyor olabilir. Denetimli klasör erişimi açık mı?

    Arama bölümüne Denetimli klasör erişimi yazarak açık mı kapalı mı görebilirsin. svchost.exe burada gördüğün  \Device\CdRom0 aygıtına erişmeye çalışıyor.   \Device\CdRom0 dediği CD / DVD sürücü. Belki de bilgisayarında hiç CD / DVD sürücü yok. Bu mesajı gözardı edebilirsin.

    hakan hakan (15424)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Denetimli klasör erişimini kaldırdım bugün o uyarıyı hiç vermedi daha. teşekkür ederim hakan abi alivecan 2 yıl önce
    • ne olduğunu bilmeden açmıştım alivecan 2 yıl önce