Kredi kartı ekstresindeki FACEBOOK.COM WWW.FB.ME FACEBK www.fb.me/cc hareketleri

Merhaba,

kredi kartı ekstremde bir kaç tane  FACEBOOK.COM

WWW.FB.ME  FACEBK www.fb.me/cc FACEBOOK.COM*QD WWW.FB.ME  gibi hesap hareketleri tam 8 kez kredi kartımdam para çekilmiş.  Facebook üzerinde veya internette daha önce hiç kredi kartımı kullanmadım. Bir arkadaşım Facebook'da oyun için harcama yapıp yapmadığımı sordu fakat böyle bir şey de söz konusu değil. Kredi kartı ekstresinde daha önce böyle www.fb.me/cc FACEBOOK.COM*QD gibi hesap hareketleri ve para çekimleri ile karşılan var mı?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Kredi kartı ekstresinde WWW.FB.ME  FACEBK www.fb.me/cc FACEBOOK.COM*QD WWW.FB.ME gibi para çekim hareketleri Facebook Reklamlarına ait olabilir.

    Facebook reklamı vermediyseniz biri sizin kredi kartınızı kullanmış demektir. Bununla ilgili ilk yapmanız gereken bankanıza telefon açmak ve durumu izah etmek olmalı.

    Kredi kartınız kapatılacak ve size yeni bir kredi kartı verilecektir.  Daha sonra banka sizden bir dilekçe isteyecek.

    Örneğin

    Garanti Bankası Genel Müdürlüğüne / İSTANBUL
    Numarası XXXX ile biten kartımdan aşağıdaki çekimler yapılmıştır. Bunlar haberim dahilinde değildir, iadesini istiyorum.

    Gereğini arz ederim.

    Şeklinde talebinizi yazın, ilgili hesap hareketlerini ekleyin. Nüfus cüzdanınızın fotokopisiyle beraber genel müdürlüğe fakslayın imzalayarak fakslayın.

    Banka ilgili işlemleri inceledikten sonra iptal edecek ve paranızı iade edecektir.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
    10 yıl önce cevaplandı

      Benim de benzer şekilde, 6 parcada, 300kusur tl para çekilmiş.

      FACEBOOK J5TYY66G62www.fb.me/cc Eğlence / Hobi olarak görünüyor. Ben internet üzerinden kullanmıştım kartımı fakat, hep çok bilindik sitelerden alışveriş etmiştim. Facebook hesabım yok.

      Bahsedilen dilekçeden bankama (garanti bankası) gönderdim. Ertesi gün parayı iade ettiler. Fakat inceleyeceklermiş, iade ettikleri parayı geri alabilirlermiş. Sanırım onlarda facebooka bir dava açıyor. Sonucunu bildiririm.

      kayhan kayhan (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Merhaba, Aynı Şey Bizede Oldu Sakın Böyle Şeylere İnanmayın.

        kredi kartı ekstremde bir kaç tane  FACEBOOK.COM

        WWW.FB.ME  FACEBK www.fb.me/cc FACEBOOK.COM*QD WWW.FB.ME  gibi hesap hareketleri tam 8 kez kredi kartımdam para çekilmiş.  Facebook üzerinde veya internette daha önce hiç kredi kartımı kullanmadım. Bir arkadaşım Facebook'da oyun için harcama yapıp yapmadığımı sordu fakat böyle bir şey de söz konusu değil. Kredi kartı ekstresinde daha önce böyle www.fb.me/cc FACEBOOK.COM*QD gibi hesap hareketleri ve para çekimleri ile karşılan var mı?

        berkeahmt berkeahmt (1)
        8 yıl önce cevaplandı

        • Garanti Bankası kartı ile yapılan bir işlemde bir müşterim için iade aldık. cemkara 8 yıl önce

        Bilginiz dışında işlem yapıldığında, yani SMS vs. alarak durumu fark ettiğinizde, ilk yapacağınız işlem bankayı arayıp bilgilendirmek, müşteri temsilcisine sanal kart ve bağlı bulunduğu kredi kartını iptal ettirmek olsun. Müşteri temsilcisi durumu o an fark etmeyebilir (Ya da kurulu sömürü düzeninde öyle algılamanızı sağlayabilir.), bana dediği gibi "Gün içerisinde hesabınızdan yapılan bir işlem görünmemektedir." diyebilir. Fakat siz ısrar ile kredi kartınızı ve sanal kartınızı hemen iptal ettiriniz. Yeni bir kart göndermesini isteyiniz.
        Daha sonra müşteri temsilcisine yapılan işlemi hesap özetine yansıtmamaya çalışınız. Bunun için yarın da olsa işlemin yapılıp, yapılmadığını sürekli takip ediniz. Benim durumda hesap özeti yakın olduğundan hemen hesap özetine işlenmişti. Eğer işlenmişse online işlem merkezinden işleme itiraz dilekçesi doldurunuz. Zaten sizin yapmadığınız anlaşılacak ve paranız iade edilecektir.
        Yeni kart ve sanal kart alınca, işlem merkezinden kredi kartı ve sanal kartı internet üzeinden alışverişe kapatınız. Sadece alışveriş yapacağınız zaman aktif hale getiriniz. Limitiniz olmasa da bir güvenlik açığından faydalanıp işlem yapıyorlar ya da bankalar ile anlaşmalı iş yapıyorlar.

        hardnrocker hardnrocker (1)
        7 yıl önce cevaplandı

          5 Mart 2018 tarihinde peşpeşe AXESS KREDI KARTI'mdan bilgim dışında

          • İSKİ/ALO VPOS ISTANBUL TR               (52,41 TL)
          • FACEBK ADS fb.me/ada IRL.           (1.500,00 TL)
          • Toplam .                                              (3.052,41TL) harcanan yapılmış görünüyor. Harcamalardan DÖNEM SONU EKSTRESİ gelince haberdar oldum. Banka bu kadar bariz bir dolandırıcılık işlemi hakkında beni uyarmadı. Bu gün (13/03/2018) günü ekstreyi görür görmez bankanın çağrı merkezini arayarak kartı kapattırdım. HARCAMA İTİRAZ FORMU doldurup imzalayarak bankaya faksladım .

          Daha başka bir işlem yapmam gerekiyor mu - Savcılığa Dilekçe, Tüketici Hakları Hakem Heyetine ya da Mahkemeye başvuru gibi-  bilmiyorum.

          Siz ne önerirsiniz?

          Selamlar

          velioez velioez (1)