Krutt N95 FFP3 Korumalı Virüs ve Bakteri Maskesi nasıldır?

0

Ortamlar malum Koronavirüs yüzünden artık maskesiz çıkamaz olduk. Yaptığım araştırmalarda N95 FFP3 özellikli maskelerin işe yaradığını okudum. İnternette de yıkanabilir Krutt N95 FFP3 maske gördüm. Yıkanabilir olması yani tekrar kullanılabilir bir maske olması açıkcası hoşuma gitti. Alan ya da kullanan var mı? bilgi verirseniz sevinirim.

Anonim Anonim (138)
1 yıl önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  0

  Krutt N95 FFP3 maskelerden aldım.  Kullanıyorum. Genel olarak yüze iyi oturuyor. Tek tip boyu var. Ama kafanız büyükse çene kısmı biraz açıkta kalabiliyor.

  Kaynar su ile yıkayarak, kaynamış suda 1 dakika bekleterek tekrar kullanılabiliyor.  Fakat kaynamış su konulduğunda maskenin burun koruma plastii yerinden çıkıyor. Burası biraz uyduruk olmuş.  Burun kapatma plastiği yapıştırıcı ile maskeye tutturulmuş. Doğal olarak kaynamış su dökünce yapıştırıcı eriyor. Ben tekrardan üzerine koyup bastırdım tekrar yapıştı. Onun dışında kullanımı pratik.

  Tekrar kullanılabilir olması güzel. İlk geldiğinde medikal bir koku oluyor. Bu da normal. Bir süre sonra koku gidiyor. Dediim gibi tek sıkıntı burun kapatma plastiği bölümü çok dandik ve hemen düşüyor.

  hakan hakan (14226)
  1 yıl önce cevaplandı

  • Ben de bundan aldım nereden aldın sen @hakan ? murat 1 yıl önce
  • N11 satıyordu oradan bulmuştum @murat hakan 1 yıl önce

  0

  Ben de bu markadan aldım. Genel olarak iyi ama @hakan ın dediği gibi burun kısmındaki plastik aparat çıkıyor. Burası çok ucuz olmuş.

  Metro, Otobüs filan çok kullanıyorsan maske takmak mantıklı.  Bir kaç kez yıkadım formunda bozulma olmadı. 

  murat murat (11081)
  1 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol