Küçük fotoğraf kalitesi bozulmadan büyütülür mü?

Bir fotoğrafım var ama eskilerden, küçük resim. Onu size yollasam kalitesini bozmadan büyütebilir misiniz?

zilol zilol (5)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Eğer kaliteli bir resim elde etmek istiyorsan fotoğrafçılara gitmelisin.

    pinhan pinhan (142)
    6 yıl önce cevaplandı

      resmini

       https://hizliresim.com/  veya benzer bir siteye atıp linkini buraya yazarsan üzerinde çalışacaklar olabilir,

      ben de resimlerle uğraşmayı seviyorum yardımcı olabilirsem izlediğim yöntemleri buraya yazarım.

      muvel muvel (332)
      6 yıl önce cevaplandı

      • özelden atayım size zilol 6 yıl önce
      • Bence buraya bıraksan daha iyi olur. İleride bu işlerden daha iyi anlayan birileri çıkıp fikir belirtebilir. @zilol omercik 6 yıl önce

      Küçük bir fotoğrafın kalitesi bozulmadan büyütülmesi mümkün değildir.

      Fotoğraflar bitmap tabanlıdır. Bu şu anlama geliyor: Fotoğraftaki her görüntü noktalardan oluşur, örneğin fotoğrafın boyutu 200x200 pixelse yatayda ve dikeyde 200 nokta var demektir. Siz fotoğrafı 400x400 pixel boyutuna getirirseniz, bu noktalar arasındaki aralık açılır ve kalite bozulur.

      Yani teknik olarak küçük bir fotoğrafın bozulma olmadan büyütülmesi imkansızdır.

      alattin alattin (16984)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Elimden eski bir fotoğraf makinası ile çekilmiş küçük resimleri büyütmek istedim ve bir fotoğrafçıya gittim. Elimde ki küçük fotoğrafı aldı ve tablo boyunda bir fotoğraf verdi. Oldukça da kaliteli görünüyordu ama ne kullanıyor nasıl yapıyor bilmiyorum... pinhan 6 yıl önce
      • Benim anlatmak istediğim yazılım ile kalite bozulmadan büyütmek mümkün değil @pinhan Donanım ile yapılabilir elbette. alattin 6 yıl önce