Kulaklık Çalışmıyor

Arkadaşlar kulaklğı tam takınca çalışmıyor ama yarıya falan kadar takınca çalışıyor bilgisayar kulaklığı ve bu dün yoktu neden ola bilir bu ? tahminimce dün bir sarsıntı oldu kulaklık hasar görmüş galiba ama hasarın ne olduğunu çözemedim

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Seninde belirttiğin şekilde büyük ihtimalle problem, kulaklıkta. Buna emin olabilmek için;

    1- Kulaklık jakını birkaç kez PC ye sert bir şekilde sokar çıkartır ve sokar sonra tekrar kontrol edersin.

    2- Bu kulaklığı başka bir PC'de veya bir telefonda denersin (Yada başka kulaklık aynı PC'de denenir).

    Eğer kulaklık ile ilgili olumlu sonuç elde edersen problemin PC mikrofon girişinde olduğu anlaşılır, kulaklık jakı sokup çıkarılarak düzeltilme ihtimali olabilir ama böyle bir çözüm  kısa vade için geçerlidir. Esas düzeltme bu girişin değiştirilmesi ile olur.

    Yok eğer üstteki denemelerde problemin PC'de olmayıp kulaklıkta olduğu anlaşılırsa, büyük ihtimalle kulaklığın kablo içinden veya içteki kablolardan birinin jack ile birleştiği noktadan (kulaklık ile birleşmesindede olabilir) bir kopukluk/temassızlık olduğu şeklinde tahmin edilebilir. Bu halde yeni bir kulaklık almak gerekecektir.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim Temmuz abi nizi666 7 yıl önce
    • sorun kulaklıkta başka cihazlardada denedim nizi666 7 yıl önce
    • Biraz masraf olacak herhalde. Geçmiş olsun :) temmuz 7 yıl önce