Kulaklık hem mikrofon hem hoparlör girişini takma

Merhaba,

Laptop kullaniyorum. Ve tek bir kulaklık girişi var. Ben hem mikrofon hem hoparlör girişini 1 girişe takmak istiyorum.

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba .

    Aynı sorunu bende yaşıyordum bir zamanlar. Aslında sorun değil de işte . leptobumda tek giriş var fakat kulaklıklar iki jaklı olarak üretiliyor genellikle . O zamanlar bunu çözmek için internette birtakım araştırma yapmıştım . usb girişine harici ses kartı takabiliyormuşuz .Vatanbilgisayar'da satılmaktadır. Bu kartla istediğin donanımı kullanabilirsin.

    blackheaven blackheaven (728)
    6 yıl önce cevaplandı

    Hoparlör ve mikrofonu aynı girişe takabilirsin (ses kartı sürücüsü ve ses yapılanması bunu destekler) ama haliyle ikisini birlikte takamaz ve kullanamazsın. Ya hoparlör için kullanırsın bu bağlantıyı yada mikrofon için.. Mikrofon için kullandığında o bağlantı hoparlör için olmaktan çıkar ve otomatik olarak mikrofon girişine dönüşür. Eğer hem harici hoparlör bağlamak hemde mikrofon kullanmak istiyorsan bu halde mecburi olarak laptopun kendi entegre mikrofonunun kullanılması gerekecektir ve buda bir problem olmaması gerekir.

    temmuz temmuz (12505)