Kulaklıktan gelen ses sürekli azalıp çoğalıyor

Merhaba;

Yarım saat önce sorunsuz çalışıyordu ancak bir anda ses azaldı (insan sesi gelmiyordu, geliyordu ama çok azdı ve sadece müzik sesi geliyordu ama oda çok az) ses açma tekerleğinin oradaki kabloları elleyince veya kablolara dokununca düzeliyor. Kulaklığı çıkarıp tekrar takmayı denedim ama düzelmedi.

Kulaklık markası: Snopy Rampage SN-R2

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer PC hoparlöründe aynı problem yoksa kulaklık bozulmuş olabilir. Ama bu hükme varmadan önce kulaklık jakını yuvasına birkaç kez sok çıkar ve birazda oynamalarla sesi yeniden kontrol et, düzgün sesi elde etmeye çalış.

    PC Hoparlörlerindede benzer problem yaşanıyorsa;

    Önce PC'yi kapatıp açmayı dene.

    Olmadımı, başka bir ses veya sesli video dosyasını başka bir player ile dene.

    Aygıt yöneticisinden ses kartı sürücüsünün otomatik güncellenip güncellenmediğini kontrol et, güncelleme olduysa önceki "sürücüye geri dön".

    Hala düzelmeyi sağlayamıyormusun, sistem geri yüklemesi yap:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Demokrasilerde çare tükenmez :)

    Edit: Eğer problem kulaklık ile alakalı olmayıp sistemin kendisindeyse (sistem ses problemiyse) sisteme K-Lite Mega Codec Pack (tıkla) yüklemek problemin çözümünde işe yarayabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz kablolarda temassızlık var sanırım. Kablolar ile oynayınca düzeliyor. Düzelince küçük bir hareket etmede ses yine gidiyor. toprak34 6 yıl önce
    • Doğrudur. Eğer ürün pek kaliteli olmazsa ve/veya hor kullanılırsa kulaklıklarda bu tür problemler çok görülür @toprak34 temmuz 6 yıl önce