KULAKLIKTAN SES GELMİYOR

Merhaba, Windows 10'a geçiş yapalı baya oldu ama bu sorunla yaklaşık 2 haftadır karşılaşmış durumdayım. Biraz araştırma yaptım sebebi windows 10 olarak gösteriliyor. Ben böyle birşey olduğunu zannetmiyorum çünkü yeni karşılaştım bu sorunla. Kulaklık girişini biraz kıpırdatınca ( aşağı indirince, bastırınca ) ses gelmeye başlıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler.

bloodanqel11 bloodanqel11 (7)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    Kıpırdatınca ses geliyorsa bilgisayarının ses kartında veya kulağının jak girişinde problem olabilir.

    Aynı kulaklığı farklı cihazlarda denediğinde aynı sorunu yaşıyor musun.

    Eğer farklı cihazlarda bu sorunu yaşıyorsan kulaklığının jak girişi kısmında bir sorun var demektir ama eğer farklı cihazlarda sorun yaşamıyorsan bilgisayarının ses kartının jak girişleri bölümünde sorun meydana gelmiş olabilir

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Kendi kulaklığımı çıkartıp başka leptob'a taktım fakat yine ses gelmedi. Başka kulaklık ile kendi leptobuma taktığımda diğer kulaklık bozuldu. Yani bir kablosunu oynatınca ses geliyor ancak. Sorun kendi leptobumdaki girişte olabilir mi? Hangi kulaklığı taksam bozuluyor. Çözüm için ne yapabilirim? bloodanqel11 7 yıl önce
    • Sorun laptopun ses kartı girişlerinde olabilir evet tahatugyan 7 yıl önce
    • Çözüm olarak da bilgisayar teknik servislerinden bir tanesine götürüp, ses kartında bir sorun olduğunu bildirirsen gereken işlemleri onarım veya yeni ses kartı donanımını takacaklardır. tahatugyan 7 yıl önce