Kullanıcı profili açılamıyor hatası

Kullanıcı profili açılamıyor hatası alıyorum. Bu hesabı sileceğim fakat silmeden bu profildeki bilgileri yeni hesaba aktarmak istiyorum.

Eski profili yeni profile nasıl aktarırım?

zrsvdm zrsvdm (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eski profilden yeni profile dosyalar nasıl aktarılır?

    Yeni Profili oluşturduktan sonra, varolan profildeki dosyaları kopyalayabilirsiniz. Bu adımları tamamlamak için, az önce oluşturduğunuz yeni hesap dahil bilgisayarda en az üç kullanıcı hesabınızın olması gerekir.

    1. Az önce oluşturduğunuz yeni kullanıcıdan veya dosyaların kopyalanacağı kullanıcıdan farklı bir kullanıcı olarak oturum açın.

    2. Belgelerim klasörünü açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi ve ardından Bilgisayar'ı tıklatın. Windows'un yüklü olduğu sabit disk sürücüsünü (genellikle C: sürücünüzdür) çift tıklatın, Kullanıcılar'ı çift tıklatın, hesap adınızı taşıyan klasörü çift tıklatın ve sonra Belgelerim'i çift tıklatın.

    3. Araçlar menüsünü ve ardından Klasör Seçenekleri'ni tıklatın.

      Araçlar menüsünü görmüyorsanız, Alt tuşuna basın.

    4. Görünüm sekmesini tıklatın ve Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster'i tıklatın.

    5. Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle onay kutusunu temizleyin, onaylamak için Evet'i tıklatın ve Tamam'ı tıklatın.

    6. C:\Users\Eski_KullanıcıAdı klasörünü bulun; burada CWindows'un yüklü olduğu sürücü ve Eski_KullanıcıAdı dosyaların içinden kopyalanacağı profilin adıdır.

    7. Aşağıdakiler dışında, bu klasördeki tüm dosya ve klasörleri seçin:

      • Ntuser.dat

      • Ntuser.dat.log

      • Ntuser.ini

    8. Düzen menüsünü ve ardından Kopyala'yı tıklatın.

      Düzen menüsünü görmüyorsanız, Alt tuşuna basın.

    9. C:\Users\Yeni_KullanıcıAdı klasörünü bulun; burada CWindows'un yüklü olduğu sürücü ve Yeni_KullanıcıAdı oluşturduğunuz yeni kullanıcı profilinin adıdır.

    10. Düzen menüsünü ve ardından Yapıştır'ı tıklatın.

      Düzen menüsünü görmüyorsanız, Alt tuşuna basın.

    11. Oturumu kapatın ve yeni kullanıcı olarak tekrar oturum açın.

    Kaynak: Microsoft

    hakan hakan (15409)