Kullanıcı Profili Hizmeti Oturum Açamadı hatası nasıl kurtulurum?

Bilgisayarı açtığımda "Kullanıcı Profili Hizmeti oturum açamadı. Kullanıcı profili yüklenemiyor." hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu problem genelde kullanıcı profili komut istemi veya Windows explorer kullanılarak manuel silinmesinden kaynaklanır.

    Çözüm:
    1. Profili Bilgisayar özellikleri dialog kutusunu kullanarak silme,
        a. Başlatı tıklayın Bilgisayara gelin ve sağ tuşla tıklayıp Özellikleri seçin.
        b. Sayfanın orta alt bölümünde bulunan Ayarları degiştiri tıklayın.
        c. Sistem özellikleri açılacaktır.Gelişmişi tıklayın.
        d. Kullanıcı profillerinin altında Ayarları tıklayın.
        e. Kullanıcı profilleri aldinda silmek istedigini profili secin ve Sil  sonrada tamamı tıklayın.

    2. Başlatı tıklayın, Arama Başlata Regedit yazin ENTER yapın.
        a. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList kayıt defterinde bu anahtari bulun.
        b. Silmek istediginiz profilin SID anahtarini sag tuşla tıklayıp silin.

        c. Bilgisayara logon olup yeni bir profil yaratin.

    alattin alattin (16984)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Sorun nedeniyle bilgisayara giriş yapamıyorken nasıl bu dediklerinizi yapacağım? hakan 10 yıl önce
    • Bilgisayarınızı güvenli modda başlatın veya mevcut profillerden birisinden oturumu açınız. alattin 10 yıl önce

    Merhaba benim bilgisayarımda da aynı sorun var kullanıcı profilini sildiğimde bilgilerimde silinir mı  acaba bilgi verirseniz çok sevinirim

    hatice14 hatice14 (1)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Evet silinir. Bu sebepten önce belgeleriniz gibi kritik verilerinizi yedekleyin. cemkara 8 yıl önce