Kullanılabilir bellek sorunu

Benim bilgisayarımla ilgili bir problem var.  Öncelikle Ram bellek(yüklü bellek)=4 gb yazıyor fakat yanında ise Kullanılabilirlik miktar=929 mb diyor işletim sistemim 32 bit.. Biliyorum 64bit yükle diyeceksiniz fakat bana 3 gb lik yer yeter bunun bir çözümü var mı?

Kullanılabilir bellek yüklü belleğin çok altında görünüyor, bunun çözümü nedir?

kloroplast123 kloroplast123 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    64 bit yüklemenize gerek yok. 4GB ram üzeri sistemler için 64 bit gereklidir.

    Örneğin, Windows 7'nin 32 bit sürümü, bilgisayarda 4 GB bellek yüklü olmasına karşın yalnızca 3,5 GB kullanılabilir sistem belleği  olarak görünebilir.
    Veya, Windows 7'nin 64 bit sürümü, bilgisayarda 8 GB bellek yüklü olmasına karşın yalnızca 7,1 GB kullanılabilir sistem belleği bulunduğunu gösterebilir.

    4 GB için kullanılabilir bellek oranı 929 MB görünüyorsa ekran kartınız paylaşımlı olabilir mi? Sistem belleğini kullanıyor olabilir.

    Paylaşımlı ekran kartları sistem belleğini kullanır. Örneğin 2GB paylaşımlı derken kast edilen ekran kartının sistem belleği üzerinden 2 GB kullanabileceğidir. Ekran kartınız sistem belleğini kullanıyor olabilir.

    hakan hakan (15424)