Kullanılabilir ram miktarı arttırılabilir mi?

bilgisayarım apu sistem 64 bit işletim sistemi yüklü 4 GB ram bulunmakta bunun 3.46 olanı kullanılabilir bunu arttırabilir miyim?

Arttırsam bir sorun olur mu?

cengizakn cengizakn (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    APUişlemcilerde bu normaldir. Aslında o kullanılamaz alanda olan ram miktarı ekran kartına ayrılıyor. Zaten çok büyük bir boyut değil, arttırmaya çalışmayın, boşa uğraşmış olursunuz. Sonuçta o kullanılamaz dediği ram de bir iş için kullanılıyor.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

      Anakart destekliyorsa fiziksel olarak @hakan hocamın da dediği gibi takıp kullanabilirsin. Ancak işlemciniz APU olduğu için yani dahili grafik yongasına sahip bir işlemci olduğu için RAM'in bir kısmını kendisine ayırıyor. Yani normal bir durum. Arttıramazsın. Demek istediğim 3,46'dan 4,00 GB yapamazsın.

      hydra hydra (3800)
      2 yıl önce cevaplandı

        Fiziksel olarak elbette yükseltebilirsin.

        " 4 GB ram bulunmakta bunun 3.46 olan" arada kayıp gibi görünen RAM ekran belleği olarak ayrılmıştır.

        Fiziksel olarak Ram satın alır ve takarsan kullanılabilir bellek miktarın artar.

        hakan hakan (15409)