Kullanılabilir ram neden eksik? Nasıl yükseltebilirim?

Merhaba

2gb ram bar sistem özelliklerine baktığımda 1,86gb kullanılablr diyor bunu nasıl düzeltirim?

Sistem win 10 64bit singlelanguage

temmuz2004 temmuz2004 (47)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer sisteminde anakart ile tümleşik ekran kartı mevcutsa (Intel HD vb) eksik gördüğün RAM bu tümleşik (dahili) ekran kartının kullanılmasına ayrılmış (atanmış) RAM miktarıdır.

    Bunu düzeltmek gibi bir durum olmaz. Sistemin yapısı bu şekildedir.

    Not: İşletim sistemin x64 yapılı olduğuna göre sistemde RAM yükseltimine (upgrade) gidebilirsin. Eğer anakartın destekliyorsa sistem fiziksel RAM değerini 4 ve üzeri bir değere yükseltebilmen mümkün olur.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz evet aldıgımdan beri 64 bit ama ram yükseltecek param yoknbende aldıgımda minecraft pocket edition çekeceğim zaten win10da başka yapacak birşey yok. Babama desem kızar temmuz2004 6 yıl önce
    • @temmuz 2.el ram almak mantıklımıdır? temmuz2004 6 yıl önce
    • Eğer önce test ederek alma imkanın olursa neden olmasın? Alınabilinir yani.. Ama önce test etmek ve sistemde mevcut RAM ile uyumlu çalıştığını görmek, bunu kontrol etmek şart @temmuz2004 temmuz 6 yıl önce