Kullanılabilir soket bekleniyor

Google Chrome'da yeni bir sekme açtığımda sayfanın en alt bölümünde "Kullanılabilir soket bekleniyor" yazıyor ve öylece bekletiyor. Bu işlem yani "kullanılabilir soket bekleniyor" mesajının bekletme süresi baya vakit alıyor.

Google Chrome 'da Kullanılabilir soket bekleniyor uyarısının çözümü nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Google Chrome 'da Kullanılabilir soket bekleniyor uyarısının çözümü için şunları yapın:

    • Google Chrome hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Eski sürümse Google Chrome'u güncelleyin.
    • Eğer bir ağ ortamı içerisinde bilgisayarı kullanıyorsanız bir IP çakışması olup olmadığını kontrol edin.
    • Adsl modemi kapatın ve açın. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    • Eğer kablosuz ağı ve kablolu ağı aynı anda kullanıyorsanız bu durum Google Chrome'da Kullanılabilir soket bekleniyor  hatası almanıza sebep olabiliyor.
    • Kullandığınız antivirüs programı bu uyarıya yol açıyor olabilir. Kaspersky gibi bir antivirüs programı kullanıyorsanız bunu devreden çıkartın ve bu şekilde kontrol edin.
    • Aynı şekilde  bir internet security, firewall yazılımı kullanıyorsanız sorunun kaynağı bu olabilir.

    Ayrıca alternatif çözüm olarak şunu deneyebilirsiniz:

    1. Google Chrome 'u açın.
    2. Adres satırına şunu yazın
      chrome://net-internals/#sockets
    3. Burada Önce Close Idle Sockets  sonrada Flush Socket Pools butonlarına tıklayarak Soket bağlantılarını sıfırlayabilirsiniz.

    Google Chrome internet tarayıcısında Kullanılabilir soket bekleniyor uyarısının çözümü için bunları deneyebilirsiniz.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      peki bunu localhost kullananlar nasıl yapıcak 6. işlemden fazlasını yaptıramadım.

      localhost:80 1 HIGHEST 600 stopped false

      dewadam dewadam (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Google Chrome tarayıcısında internet bağlantısında sorun olduğunda karşınıza bolca kullanılabilir soket bekleniyor uyarısı çıkabilir.

        Örneğin bende zaman zaman modemi yeniden başlatmam gerekiyor. kullanılabilir soket bekleniyor Sadece tek bir sitede almıyorum. kullanılabilir soket bekleniyor hatası almaya başlayınca tüm sitelerde karşıma çıkıyor. Bu durumda adsl modemi kapatıyorum ve açıyorum.  Bazen Chrome tarayıcısını kapatmak ve açmak da sorunu çözüyor.

        Bu durum genelde şöyle ortaya çıkıyormuş: Bir web sitesine girdiğinizde o sitedeki her resim, video, müzik dosyası ayrı kanalldan bilgisayarınıza gönderiliyor(socket). Chrome da belirli bir socket limitine sahip.  Zaman zaman bu limite erişiliyor.  Özellikle çok fazla sekme açıksa.

        İşte bu durumda da @murat arkadaşımızın yukarıdaki önerisini yapabilir veya benim önerilerimi deneyebilirsiniz.

        hakan hakan (15424)