Kurulum gerektirmeyen windows programı

Herkese selam,

Arkadaşlar adını hatırlayamadığım bir progra var. Yaklaşık 300-400 MB lik bir programda.

Taşınabilir windows diye anlatabilirim. CD vd DVD yi taktığımızda windows ekranı açılıyor yedeklerımizi falan kurtarabiliyorduk. Uzun zamandır kullanmadığım için adını hatırlamıyorum.

Yardımcı olabilir misiniz.

rimfrost rimfrost (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Acronis true image olabilirmi ?

    alparslan55 alparslan55 (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      Maalesef değil..

      Cd veya Dvd yi taktığımızda normal windows yükleme ekranı çıkıyor, masa üstü geliyordu.

      dos ekranını çalıştırabiliyor yada c den d ye yedekleri alabiliyorduk.

      rimfrost rimfrost (1)
      7 yıl önce cevaplandı

        Active@ UNDELETE Professional bu program indirin USB veya DVD ye yazdırın bilgisayarı yeniden başlatın

        bıos tuşuna basın program açılır bilgisayarda birçok işlem yapabilirsiniz burdan indrin

        candan candan (4301)
        7 yıl önce cevaplandı

          O bahsettiğin program değil bizzat işletim sisteminin kendisidir. CD'den ve/veya flash bellekten - PC'nin başlatılması ve boot olmasıyla- açılır. Dediğin gibi PC problemlerinde ve bilhassa normalde PC'lerin açılmadığı hallerde kurtarma ve onarma için kullanılır.

          Google arama motorunda live (veya canlı) işletim sistemi olarak arayabilirsin. Veya Hiren's Boot CD (tıkla) bootable kurtarma ISO dosyasını download ederek CD'ye kalıp dosyası olarak yazdirirsin. Hiren's Boot CD icerisinde Live/canlı işletim sistemi (Windows) bulunur. Onunla PC'yi Boot ederek Live windows u acar ve kullanabilirsin.

          Telefondan yardımcı olmaya çalıştım. Bu şekilde kolay olmadığı için daha fazla yardimci olamıyorum. Kolay gelsin.

          temmuz temmuz (12505)