Kurulum USB'si Hazırlarken FAT32 mi NTFS mi?

Merhaba, Rufus programı ile Windows 10 Pro ISO dosyası yazdıracağım. 2018 yılına gireceğiz orada yazdırmadan önce seçim yaparken FAT32 mi NTFS mi? Hangisini seçmem daha sağlıklı ve daha iyi olur? Öneriniz hangisinden yanadır? 16 GB belleğim var.

zinder zinder (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    FAT32 dosya formatını seçmen gerekir. NTFS dosya formatı Windows a özel bir formattır ve bu yüzden BIOS ortamında görünmeme sorunları çıkartacaktır. FAT32 ise evrensel bir formattır ve herşey tarafından genelde tanınır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)