Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor Chrome hatası nasıl çözülür?

Google Chrome ayarlar menüsünde Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor uyarısı var.  Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor nedir, bu uyarı Google Chrome'dan nasıl kaldırılır?

alattin alattin (16984)
4 yıl önce sordu

    Toplam 6 Cevap

    Google Chrome'da Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor uyarısı alıyorsamız bilgissayarınızda zararlı bir yazılım siz farkında olmadan Chrome için bir ilke oluşturmuş olabilir. Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor uyarısı Chrome tarayıcısına bir ilke eklendiğinde alınır. İlkeler genel olarak bir kaç yere eklenir. Bunlardan biri kayıt defteri diğeri de Windows ilke dosyalarıdır.

    Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor hatasının çözümü için öncelikle bilgisayarınızda virüs, malware taraması yapmanızda fayda var. Daha sonra kayıt defterinde ve kullanıcı ve grup ilke dosyalarını silmeniz gerekiyor.

    1.Adım: Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor çözüm:  Bilgisayarı Malware taramasından geçirin. Bunun için Malwarebytes kullanabilirsiniz.

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes indirin ve anlatıldığı gibi bilgisayarı tarayın.

    2.Adım: Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor çözüm: Kayıt defterinden kayıtların silinmesi

    Sıradaki adımda Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor çözümü için kayıt defterinde temizlik yapacağız.

    1. Windows ve R tuşlarına basın. Açılan çalıştır penceresine regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    2. Kayıt defteri editöründe şu yolu izleyin:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\

      Burada Google' bulun ve sağ tuşla tıklayıp silin.

    3. Sonra kayıt defteri editöründe şu yolu izleyin:

      HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\

      Burada Google' bulun ve sağ tuşla tıklayıp silin.

    4. Kayıt defteri editörünü kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

    3.Adım: Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor çözüm:  İlke dosyalarının silinmesi.

    Bu aşamada Windows\ System32 altındaki GroupPolicy ve GroupPolicyUsers klasör / dosyalarından kurtulacağız. Silme işlemini sizin için otomatik olarak yapacak bir toplu işlem dosyamız var. Bunu kullanarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

    Buradan indirdiğiniz Chrome ilke temizleyicisi Windows işletim sistemindeki bazı dosyaları silmeniz gerekiyor: Chrome ilke temizleyici dosyası indir linkinden dosyayı indirin ve dosyayı sağ tuşla tıklayın Yönetici olarak çalıştırın. Bu işlemden sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

    Tüm bu işlemlerden sonra artık Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor Chrome hatası çözülecektir.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

      Abi Adamsınn oldu

      bymodernn bymodernn (1)
      4 yıl önce cevaplandı

      • İşine yaramasına sevindim 👍 alattin 4 yıl önce

      Öncelikle bu konudaki yardımlarınız için tekeşkür ederim. 1 adımdaki virüs programını denedim ve viris çıkmadı. 2 adımdaki kayıt defterinden google'u silmeyi deniyeceğim. Bu konularda yeterince bilgili olmadığımdan önce sormak istedim.Google'u silmenin bir yan etkisi olurmu? Google'u silince sonradan o yerde Google'u diye bir dosya olmuyacak mı ve bunun yan etkisi olurmu? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

      lorrd lorrd (1)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Merhaba, anlatilan yontemin hic bir yan etkisi olmaz sadece cozumdeki adimlari dogru uygulayin alattin 4 yıl önce
      • Zaman ayırıp sorumu cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Kurulusunuz tarafından yönetiliyor yazızı deniginizi yaptıkdan sonra kaltı. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\ deki google'u sildim .HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\ deki google'u silmeyi unuttum sorun olurmu. Tekrar girip siliyim mi. lorrd 4 yıl önce
      • @lorrd Tekrardan girip silmende fayda var. Ama sorun düzeldiyse silmesen de olur. alattin 4 yıl önce

      teşekkür ederim düzeldi :))

      ahmetylcn ahmetylcn (1)
      4 yıl önce cevaplandı

        merhaba, verdiğiniz adımları uyguladım ancak düzelme olmadı. son olarak ilke temizleyiciyi indirdim ancak aşağıdaki gibi hata veriyor.

        "Etki alanı denetleyicisine ağ bağlantısı olmadığından Grup İlkesi işlenemedi. Bu geçici bir durum olabilir. Makine etki alanı denetleyicisine bağlandıktan ve Grup İlkesi başarılı bir şekilde işlendikten sonra başarılı iletisi oluşturulur. Birkaç saat içinde başarılı iletisini görmezseniz, yöneticinize başvurun.
        User Policy could not be updated successfully. The following errors were encountered:"

        yardımcı olur musunuz?

        ozciv ozciv (1)
        3 yıl önce cevaplandı

          Merhaba.Daha önceleri de başıma gelmişti bu ve regeditten halletmiştim... Birkaç gün önce yine aynı sorunla karşılaştım. Daha önceki adımı uyguladım, olmadı. Bu kez sizin yukarıda yazdığınız tüm adımları uyguladım ancak hala düzelmedi. Lütfen yardımcı olur musunuz?

          Bu arada danışmak istediğim bir diğer nokta; 3.adımda bahsettiğiniz kayıt defterindeki current_user software policies adımında silmemiz gereken google dosyası policies'in içinde yoktu. Ben de biraz da o anki kafa karışıklığıyla, software'in içindeki google'ı sağ tıklayıp silmiştim, policies'in içinde olmayınca. Ne yapmış oldum onu da bilmiyorum. en kısa sürede cevaplarınızı bekliyorum

          tutor tutor (17)
          3 yıl önce cevaplandı

          • Özelden yazar mısın? Mesela işletim sistemin nedir, antivirüs yüklü mü, neden sonra böyle oldu murat 3 yıl önce
          • Tutor işletim sistemin vs gibi konulard bilgi verir misin? alattin 3 yıl önce
          • Windows 8 tutor 3 yıl önce