Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor nedir?

Google Chrome tarayıcımda kuruluşunuz tarafından yönetiliyor yazmaya başladı. Buraya nasıl geldi hiç bir fikrim yok. Babamın bilgisayarında da Google Chrome var ama onda kuruluşunuz tarafından yönetiliyor yazmıyor. Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor nedir? Neden benim bilgisayarımda kuruluşunuz tarafından yönetiliyor yazıyor?

alivecan alivecan (337)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Son dönemde kullanıcıların karşısına çıkan Chrome Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor uyarısı Avast antivirüs kaynaklı.

    Avast sürüm 20.2'de bir değişiklik yaptı. QUIC adı verilen bir ağ protokolü var. QUICK bir Google çalışanı tarafından tasarlandı. Chrome, Edge ve Firefox bu protokolü destekliyor. Bağlantı odaklı uygulamaların performansını arttırmak için tasarlanmış bir protokol.

    Avast çeşitli sebeplerle QUICK protokolünü kullanan ağ trafiğini denetleyemiyor. Bu da bazı zararlı web uygulamaları QUICK kullanarak AVAST korumasını aşabiliyor.

    Avast da QUICK protokolünün Chrome içinde kullanılmasını engellemeye başladı.  İşte bu sebepten Chrome ayarlarının yönetimini ele alıyor ve Chrome içinde menüde "kuruluşunuz tarafından yönetiliyor" yazıyor.

    Bu bir sorun değil. Eğer bu yazısı görmek istemiyorsan bunu kapatmak mümkün.

    Google Chrome adres satırına

    chrome://policy/

    Yazarsan işte burada QuickAllowed: False değerini görürsün. Bu ayar Avast tarafından atanıyor. Bu sebepten kuruluşunuz tarafından yönetiliyor yazısı karşına geliyor.

    Chrome kuruluşunuz tarafından yönetiliyor nasıl kaldırılır?

    1. Avast'ı açın.
    2. Koruma > Temel Kalkanlara gelin.
    3. Sağ taraftaki dişli şeklindeki ayarlara tıklayın.
    4. Temel kalkanlar sekmesinde aşağı inin ve Web kalkanını bulun.
    5. Burada QUIC/HTTP3 taramasını etkinleştir seçeneğinin işaretini kaldırın.

    Videolu anlatıma buradan ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=h1qDmm-SDhE

    alattin alattin (16999)