Kuruluşunuzun etkinleştirme sunucusuna bağlanamadığımız için Windows'u bu cihazda etkinleştiremiyoruz.

Orijinal ve daha önce aktivasyonu yapılmış Windows 10 Single Language durduk yere Kuruluşunuzun etkinleştirme sunucusuna bağlanamadığımız için Windows'u bu cihazda etkinleştiremiyoruz. Kuruluşunuzun ağına bağlı olduğunuzu doğrulayın ve yeniden deneyin. HATA KODU: 0xC004F074 hatası vermeye başladı ve sürekli etkinleştirme uyarısı veriyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1. Masaüstündeki Bu Bilgisayar simgesini sağ tuşla tıklayın ve Özelliklere gidin. Ya da Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Sistem yolunu izleyin.
    2. Burada Etkinleştirme ve Windows Etkinleştirilmedi ibaresini göreceksiniz. Hemen Kuruluşunuzun etkinleştirme sunucusuna bağlanamadığımız için Windows'u bu cihazda etkinleştiremiyoruz. Kuruluşunuzun ağına bağlı olduğunuzu doğrulayın ve yeniden deneyin. yazan yerin altındaki Sorun gider linkine tıklayın.
    3. Windows bilgisayarınız ile ilgili Dijital lisansı arayacak ve bulduğunda sizi uyaracaktır.
    4. Açılan ekranda Windows'u etkinleştir seçeneği olacaktır. Buna tıklayın.

    Eğer Windows 10 orijinalse bu işlemden sonra etkinleştirme tamamlanacaktır. Artık Sistem ekranında Windows Etkinleştirildi yazacaktır.

    Sorun çözülmediyse diğer bir yöntem olarak şunu deneyebilirsiniz:

    1. Komut istemini yönetici olarak çalıştırın.
    2. Komut istemi ekranına şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:
      wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey

    3. Bir alt satırda OA3xOriginalProductKey yazan yerin altında Windows 10 lisans numaranız görünecektir. Lisans numranızı not edin.
    4. Windows ve R tuşlarına basın açılan pencereye şu komutu yazın:
      slui 3

      Daha sonra açılan ekrana lisans numaranızı yazın ve sonraki butonuna basın. Bir sonraki adımda Windows 10 yeniden etkinleştirilecektir.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

      Ekran görüntüsü alarak göstermeye çalışacaktım ama beceremedim:( Öncelikle alttaki şeyi yapıştırıp entera bastıktan sonra altta system 32 yazıyor sadece o yüzdem işleme devam edmiyorum yarımcı olur musunuz? Teşekkürler

      wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey
      erdihant erdihant (1)
      2 yıl önce cevaplandı

      • Sadece system32 yazmaz, bir hata filan vermiyor mu? hakan 2 yıl önce