Kurum bilgisayarı için tam yetki nasıl alabilirim?

Merabalar. Kamuda Devletdemiryollarında çalışıyorum işyerimdeki bilgisayar kurumun kendi internet altyapısına bağlı. Demiryollarında çalışan herkes sicil veya personel numarasını kullanıcı adı olarak, ve kendi oluşturdukları şifreyle giriş yapabiliyo windowsu açabiliyo yani herkes kullanıcı olarak açabilir. Program vs yüklemeye çalıştığımda yada sistem ayarlarını özelleştirmek için değiştirmeye çalışıtığımda iznim olmadığından yapamıyorum. Yani bir uygulama yüklemek büyük problem kendi özel bilgisayarıma exe dosyasını çalıştırıp uygulamayı kuruyorum uygulama klasörünü kurulu halde bu bilgisayara atıp öyle kullanabiliyorum. Kısaca önümdeki engel administrator olarak oturum açın tarzında hatalar.  Bana yardımcı olabilirmisiniz acaba

emrecukur24 emrecukur24 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kurumsal bir bilgisayarı fazla kurcalamamak gerekiyor başına dert açabilirsin benden demesi

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      Eyer oluyosa sunu dene cmd yi acib netplwiz yaz  sonra kullanci adi bolumunde alttaki senin adina 2 kere tikla son ra grup uyeligine girib administrator yada standart yap  eyer olmuyosa caniniz saolsun

      adils adils (136)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Bu çözümü bende biliyorum fakat resmi bir kurum olduğu için bir sorun yaşatmasın diye çözüm sunmadım :) darkcrak 3 yıl önce
      • Biliyom güvenirlik seviyesi kasib cozum pa ylasmak icin yapiom zaten adils 3 yıl önce