KYK sonuç sayfası açılmıyor sorunu - 13 Kasım 2018

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU sitesine girmek istediğimde 2018–2019 Dönemi Burs/Öğrenim Kredisi sonuçları linkine tıkladığımda aşağıdaki hatayı alıyorum:

Bu siteye ulaşılamıyor

burskredi.kyk.gov.tr ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü.

Aşağıdakileri deneyin:

  • Bağlantınızı kontrol etme
  • Proxy'yi ve güvenlik duvarını kontrol etme
  • Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma

ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

KYK Burs sonuç sayfası neden açılmıyor?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    KYK Burs sonuç sayfası neden açılmıyor? sonuc.kyk.gov.tr neden açılmıyor, hata veriyor?

    Bugün KYK Burs sonuçları açıklandındığı için KYK sonuç sitesinde aşırı bir yoğunluk var ve şuanda KYK sonuç sunucuları çökmüş durumda.

    Bu siteye ulaşılamıyor burskredi.kyk.gov.tr ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü. hatasının tam anlamı bu. Maalesef sunucuların kapasitesi gelen talebi karşılayamayacak durumda olduğu için şuanda sonuçlara ulaşmak mümkün değil.

    Yoğunluktan dolayı girilemeyen kyk.gov.tr adresine girmenin bir yolu var mı?

    Hayır yok. Çünkü bir site çöktüyse oradaki yazılım artık işlevicini yerine getiremez. Bunun sizin internet hızınız veya yapabileceğiniz ek bir işlemle alakası yok. Farklı bir zaman diliminde tekrar kontrol etmeniz gerekiyor.

    Maalesef özellikle devlet kurumlarına ait sunucuların alt yapısı bu tür yoğun talepleri kaldırabilecek seviyede değil. Durum böyle olunca KYK Burs sonuçlarının açıklanması gibi bir durumda sunucular gelen taleplere cevap veremiyor ve çöküyor.

    hakan hakan (15424)