Lanet %100 Disk Kullanımı!

Merhaba,dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım.Bir ay önce kadar bilgisayarımda disk kullanımı %100 gösteriyordu.Çözüm için videolar vs. izledim,olumlu sonuç alamadım.Bilgisayarcıya gittim,adam format atmamız lazım dedi.Format attırdım.Format attıkdan 1,2 hafta sonra bir sorun oluşmadı,bilgisayar gayet normal hızda çalışıyordu.Fakat,format attırdıktan 1,2 hafta sonra Dİsk kullanımı yeniden %100 göstermeye başladı.Ve ayrıyeten arada bir ekran 1.2 saniyeliğine mavi oluyordu(şuanda da oluyor)galiba ekran tazeleme,yenileme gibi bir şey yapıyor.%100 disk kullanımını nasıl durdurabilirim diye internetden araştırdım "Windows Search'i" durdur ve devre dışı bırakınca düzelir dediler.Sonuç:Düzelmedi.Yardımcı olabilecekler yardımcı olurlarsa sevinirim.Teşekkürler

NOT:Bilgisayarım eski bir bilgisayar değil.2-3 yıl önce almıştım.

Sistem

i5-5200U 8gbRam Windows8.1pro/64bit

concord concord (12)
7 yıl önce sordu

  • ayarlara girin ordan gizlilik yazısına tıklayın solda aşagıda arka plan uygulamaları yazıyor onada tıklayın hepsini kapalı yapın sorun cözülüyor kemal2580 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Aynı konuyu bende açmıştım inceleyebilirsin.

Tıklayınız

notify notify (538)
7 yıl önce cevaplandı

  • Açtığın konuyu inceledim.Kaspersky antivirisu indirip deniyeceğim.İnşallah işe yarar.Yanıtın için teşekkürler. concord 7 yıl önce
  • Rica ederim. Umarım düzelir. Ccleaner 'ı da indirip kurmanı tavsiye ederim. O da çöp dosyalarını temizlemene yardımcı olur. notify 7 yıl önce

bilgisayarınızı tarama yaptırın

Malwarebytes istenmeyen malware ve virüsler için burdan ndirin
Hitman pro tarayıcı toolbar ve virüsler için burdan indirin

kendiliğinden açılan programları sonlandırın Revo UninstallerPro burdan indirin

candan candan (4301)
7 yıl önce cevaplandı

  • Yorumun için teşekkürler.Bugün bilgisayarı açtığımda yine %100 disk kullanımı beni deli etti.1 saat sonra sonunda % 10lara düştü.(windows media player açınca anında %100 oluyor,sebebi ne acaba?)Dediğiniz programları indirip deniyeceğim.Teşekkürler concord 7 yıl önce