Laptobu Wireless Özelliği Olan Bir Yazıcıya Nasıl Bağlarım ?

akif52 akif52 (34)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yazıcınızı kablosuz olarak bağlandığınızdan emin olun.Ardından ağ ve paylaşım merkezine gidin.Sol taraftaki menüden Gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştir yazısına tıklayın.Açılan ekranda geçerli profilinizde ağ bulmayı aç özelliğinin açık olduğundan emin olun.

    Yukarıdaki iki seçenek başarılı bir şekilde yaptıysanız aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.

    Bilgisayarınızın bölümünü açın.Açılan ekranda ağınızdaki cihazlar görüntülecektir.Buradan yacızınızı bulun ve sağ tuş tıklayarak yükle seçeneğini seçin.Bu işlem ardından eğer gerekli dosyalar istenirse sürücünüzü CD veya internet üzerinden temin edin.

    Yazıcınızı kablosuz ağda bulamaz iseniz denetim masasına gelin.Arama bölümüne aygıtlar ve yazıcılar yazın ve aygıtlar ve yazıcılar ekranına ulaşın.Listede bulumazsanız İstediğim yacızı listelenmiyor seçeneğini seçin.Bir sonraki aşamada TCP/IP adresi veya ana bilgisayar adı kullanarak yazıcı ekle seçeneğini seçin ve ileriye tıklayın.Bir sonraki aşamada ana bilgisayar adı ve IP adresi bölümüne varsayılan ip adresinizi girin(modeme ulaşılırken girilen adres örneğin 192.168.2.1 veya 192.168.1.1).Ardından arama başlatılacaktır eğer bulunamazsa Aygıt Türü standart yazısının yanındaki çubuğa tıklayın ve açılan menüden yazıcı markanızı seçin.Ardından açılan ekrandan tekrar yazıcı marka ve modelinizi seçin ve ekleyin.

    ismailsarp ismailsarp (6010)