Laptobum çok ısınıyor

Merhabalar.

Uzun süredir bu sorunla başbaşayım.İşlemcimde pek iyi sayılmaz.i5 2430m 2 çekirdekli.haxball sanalika tipinde oyunlarda test ettim işlemci %35-40 kullanılıyor.ısı olarak 80-85 i dahi bazen görebiliyorum.hp pavilion g6 2305-et modelim var.

akif52 akif52 (34)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    O ısınmanın bir hayli zararı olur (Çökmeler, pil tüketiminin artması vs). Giderek ısınmalar dahada artar, PC kendiliğinden kapanır/restart atar. Bu haldede PC artık kullanılamaz hale gelir.

    Yapılması gerekenler:

    1- Soğutucu altlık alınarak bu şekilde kullanılır. Bu, geçici bir çözümdür.

    2- Alt kapak açılır, fanlar kontrol edilir, iç temizlik yapılır (bilhassa havalandırma ızgaraları/delikleri).

    3- İşlemcinin üzerine uygulanan temal macunun (soğutucu macun) eskisi temizlenerek yenisi uygulanır.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      Peki ne kadarlık bir ısı düşüşü yaşarım ? Aldığım soğutucu malesef ki iyi çıkmadı.Galiba alacaksan 200 ü gözden çıkarmak lazım.Aldığım alet 10 dereceyi sabit olarak bile koruyamıyor.

      Temizleme işlemine ve termal macun işlemlerine bakacağım.

      Teşekkürler.

      akif52 akif52 (34)