Laptobumun Klavye İşlevi Değişiyor

0

Son günlerde laptobumun klavye işlevi değişmeye başladı. Bilgisayarımı Yeniden Başlat seçeneği uygulayarak bu sorundan kurtuluyorum ancak bir süre sonra yine aynı şey oluyor. Örnek olarak:

tuşu: Hepsini seçiyor.

tuşu: Microsoft One Note'u açıyor

I tuşu: Denetim Masası açıyor. 

Her tuş başka birşey yapıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

 

 

dargette dargette (19)
6 yıl önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  0

  Merhaba

  klavyenizin bölge ve dil ayarlarında n bazı dilleri silmeniz gerek bunun için aşağıdaki adımları deneyiniz eğer düzelmez ise klavyenizin matrisinde sorun var demektir.

  Denetim masasına giriyoruz ve /sağ en üstteki arama kutusuna bölge ve dil yazıyoruz /  klavye ve dil sekmesine tıklayıp dili değiştir butonuna basıyoruz aşağıdaki listede türkçe q dışında ne varsa  seçip siliyoruz eğer bir silinmeyen olursa bilin ki o varsayılandır bunu düzeltmek içinse biraz yukarrısındaki dropdown listte türkçe q yu varsayılan seçip ardından aşağıdaki seçenekte sile basıyoruz ve uygula diyoruz. daha sonra en üsteki sekmelerden adminstrator aktif sekemsine tıklayıp ayarları kopyala düğmesine basıp en alttaki check boxlardan en üstündeki seçip uygula / tamam diyerek pc yi yeniden başlatıyoruz böylece sorun düzelmiş oluyor şayet sorun matriste değilse

  Saygılarımla... 

  laboustasarim laboustasarim (693)
  6 yıl önce cevaplandı

   0

   Bilgisayarım w8 ve yazdıklarınızı uygulayamadım.

   dargette dargette (19)
   6 yıl önce cevaplandı

    üyelik gerektirir

    Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

    Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
    uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol