Laptobumun Klavye İşlevi Değişiyor

Son günlerde laptobumun klavye işlevi değişmeye başladı. Bilgisayarımı Yeniden Başlat seçeneği uygulayarak bu sorundan kurtuluyorum ancak bir süre sonra yine aynı şey oluyor. Örnek olarak:

tuşu: Hepsini seçiyor.

tuşu: Microsoft One Note'u açıyor

I tuşu: Denetim Masası açıyor.

Her tuş başka birşey yapıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

dargette dargette (19)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba

    klavyenizin bölge ve dil ayarlarında n bazı dilleri silmeniz gerek bunun için aşağıdaki adımları deneyiniz eğer düzelmez ise klavyenizin matrisinde sorun var demektir.

    Denetim masasına giriyoruz ve /sağ en üstteki arama kutusuna bölge ve dil yazıyoruz /  klavye ve dil sekmesine tıklayıp dili değiştir butonuna basıyoruz aşağıdaki listede türkçe q dışında ne varsa  seçip siliyoruz eğer bir silinmeyen olursa bilin ki o varsayılandır bunu düzeltmek içinse biraz yukarrısındaki dropdown listte türkçe q yu varsayılan seçip ardından aşağıdaki seçenekte sile basıyoruz ve uygula diyoruz. daha sonra en üsteki sekmelerden adminstrator aktif sekemsine tıklayıp ayarları kopyala düğmesine basıp en alttaki check boxlardan en üstündeki seçip uygula / tamam diyerek pc yi yeniden başlatıyoruz böylece sorun düzelmiş oluyor şayet sorun matriste değilse

    Saygılarımla...

    laboustasarim laboustasarim (693)
    9 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarım w8 ve yazdıklarınızı uygulayamadım.

      dargette dargette (19)