Laptop 21:9 Oranında Bir Ekrana Görüntü Vermekte Sorun Yaşar mı?

16:9 görüntü oranına sahip bir laptop 21:9 görüntü oranına sahip bir monitöre görüntü vermekte sorun yaşarmı?

Almayı Düşündüğüm Ürün ( LG 29UM68-P 29" )

Leptop Lenovo G510
Özellikleri:

  • Intel Core i5-4200M CPU @ 2.50GHz
  • 4GB RAM
  • Intel HD Graphics 4600 & AMD Radeon R5 M230 Ekran Kartı
  • 250GB SSD
  • Windows 10
  • Çözünürlük 1366x768
  • 15 Inc
  • HDMI çıkışı bulunmaktadır

Bu laptop ile ekrana görüntü vermekte sorun yaşarmıyım?

Yüksek çözünürlük veya daha geniş bir ekran sorun olurmu?

emiray2077 emiray2077 (10)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Senin ekran kartların sadece 16:9 desteklemiyor. Ekran kartları farklı oranları destekler. Bahsettiğin monitörle ilgili en iyi performansı 2560 x 1080 çözünürlüğünde alırsın. Ekran kartı çözünürlük oranlarına bak bakalım böyle bir çözünürlük var mı.

    Elbette 1920x1080 çözünürlükte de kullanabilirsin. Burada güzel bir video var: 1920x1080 vs 2560x1080

    Tek sorun monitörü tam verimiyle kullanamazsın. Onun dışında bir sorun olmaz.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Ekran kartında öyle bir çözünürlük yok ama televizyona bağladığım zaman 1920x1080 diye yeni bir çözünürlük oluşuyor belki onda da öyle bir sistemi vardır. Birde nasıl bir verim kaybı olur bir bilginiz var mı emiray2077 5 yıl önce
    • @emiray2077 1920x1080 kullanırsın. 2560 x 1080 daha yüksek ve kaliteli bir çözünürlük. Ekran kartın bunu desteklemiyorsa bu çözünürlüğü kullanamazsın sorun bu olur sadece. murat 5 yıl önce
    • Bir yerde deneme fırsatım olursa denedik den sonra almaya karar verdim boş yere riske girmek istemiyorum.yardımın için teşekkür ederim @murat emiray2077 5 yıl önce
    • @emiray2077 bir sorun yaşamazsın. Ortada bir risk yok anlayacağın ama dene tabi için rahat etsin. murat 5 yıl önce

    Bence görüntü vermekte sorun yaşamaz, ama @farurhenho ve @murat yardımcı olurlar sana.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)